אאא

סערה בניו יורק: העסקן אהרון גולדברג מישראל, המתגורר גם בבני ברק וגם בניו יורק, נעצר אמש (רביעי) על ידי ה-FBI בחשד שתיכנן מבצע סחיטה הכולל חטיפה ואף ניסיון לרצח של סרבן גט זאת תמורת סכום של 55 אלף דולרים.

גולדברג בן ה-55, עסקן מוכר בישראל המשתייך לחסידות ידועה בעיר בית שמש, נעצר יחד עם שמעון ליבוביץ, בן 25, כאשר הם מואשמים בקשירת קשר לחטיפת אדם ורציחתו.

לפי החשד, השניים תכננו לחטוף את הבעל כדי לאיים שיש בפניו שתי אפשרויות, האחת לתת גט לאשתו ולשחררה והשנייה שהם ירצחו אותו כדי להפוך את אשתו לאלמנה ובכך להתירה לפי ההלכה.

בהמשך היום הם אמורים להיות מובאים בפני בית משפט פדרלי במנהטן לדון בהארכת מעצרם.

בתחילת יולי גייסו השניים, על פי החשד, אדם שבדיעבד התברר ששימש כסוכן סמוי שהקליט את תוכניותיהם על מנת שיבצעו את הפעולה של הוצאת הגט בכפייה.

משמאל: שמעון ליבוביץ (צילומים: שאטרסטוק, באדיבות המצלם)
משמאל: שמעון ליבוביץ (צילומים: שאטרסטוק, באדיבות המצלם)

השניים תכננו, כך לפי החשד, לפתות את הבעל המעגן להגיע למדינת פנסילבניה על מנת לענות אותו עד שייתן את הגט המיוחל. השניים דנו אף באפשרות לחטוף את האיש כאשר יגיע לקראת ראש השנה להתפלל באומן שבאוקראינה.

החשודים מסרו לסוכן סכום ראשוני של 25 אלף דולר במזומן כשלאחר מכן במהלך הפגישה השנייה שנערכה ב-9 באוגוסט הם נפגשו שוב לתיכנון נוסף של פרטי החטיפה.

ב-12 באוגוסט העלו, על פי החשד, גולדברג ושותפו הילוך נוסף כאשר במהלך הפגישה תכננו אף לרצוח את הבעל המעגן. בהמשך העבירו עוד סכומים של 20 אלף דולר ו-12 אלף דולר לסירוגין.

על פי הדיווחים השניים מואשמים בקשירת קשר לביצוע חטיפה ותיכנון רצח שעונשם גבוה במיוחד.