אאא

שר הבריאות, יעקב ליצמן, ביקר היום (רביעי) בבית החולים 'שיבא' בתל השומר והתייחס למצבו של הנשיא לשעבר שמעון פרס שמאושפז במצב קשה לאחר אירוע מוחי.

"אפשר להיות קצת יותר אופטימיים מאתמול בלילה", אמר ליצמן, "הטיפול כאן מיוחד ואני מקווה שמר פרס יחזור לאיתנו".

שר הבריאות הוסיף ואמר כי "את הפרטים הרפואיים אני משאיר למשפחה ולצוות הרפואי. אנחנו ממשיכים להתפלל לשלומו".

נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין, התקשרו היום ללשכת נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס וביקשו לדרוש בשלומו.

רופאי בית החולים שיבא בתל השומר הודיעו הבוקר כי הדימום במוחו של נשיא המדינה התשיעי שמעון פרס פסק, עם זאת מצבו נותר קשה מאוד אך יציב והוא עדיין מורדם ומונשם.

צפו: הווידאו האחרון של פרס

כמו כן, לאחר התייעצות של הרופאים הוחלט כי אין אינדיקציה המצדיקה לנתח את פרס. הנשיא לשעבר עדיין מורדם ומונשם. 

מנהל בית החולים 'שיבא', פרופ' יצחק קרייס, עדכן הבוקר את כלי התקשורת על מצבו של פרס ואמר כי "הנשיא פרס עבר את הלילה בשלום. מצבו יציב אך קשה. הועבר למחלקה לטיפול נמרץ. תחת השגחה של צוות רב תחומי. הערכת מצב שוב בצהריים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

פרופ' רפי ולדן, חתנו ורופאו האישי, אמר לכלי התקשורת כי "ברצוננו להביע הערכה עמוקה לצוות הרב תחומי הרפואי שבחן וקיבל את ההחלטות הנכונות שהתקבלו. המשפחה כולה בתמונה ואנחנו נמצאים לידו".

"אנחנו שמחים להיווכח שכאשר הייתה הפסקה קלה מתרופות ההרדמה נוכחנו שהוא מגיב, כנראה קשוב למה שאומרים לו, לחץ לנו את היד", סיפר. "כרגע הוא מורדם כדי שלא יתאמץ. הוא נמצא במצב יציב ואנחנו קוראים לכל עם ישראל לחבור אלינו בתפילה ובתקווה להחלמתו.

אמש, סמוך לחצות לילה, עדכן מנהל בית החולים, פרופ' יצחק קרייס, על מצבו ואמר: "הנשיא התשיעי של מדינת ישראל עבר אירוע מוחי עם מרכיב משמעותי של דמם. הוא מטופל על ידי מיטב הרופאים של שיבא, הועבר כמה הדמיות וכעת הוא מורדם ומונשם. הוא נמצא ביחידה לטיפול נמרץ ואנחנו משגיחים עליו באופן רציף".

חמי פרס, בנו של הנשיא לשעבר, אמר כי "אלה שעות לא קלות שעוברות עליי ועל בני משפחתי. אבא שלי עבר היום כמו ששמעתם אירוע לא פשוט, ואני רוצה להודות לצוות הרופאים של תל השומר שבודק אותו ומתייעץ בעומק רב, יחד עם בני המשפחה, נידרש לקבל החלטות בהמשך, הכול תלוי כמובן לאן הדברים יתפתחו".