אאא

ועד עובדי פלאפון הכריז ביום חמישי האחרון סכסוך עבודה מול הנהלת פלאפון בעקבות חוסר הסכמה על שינויים ארגוניים. בהנהלת החברה החליטו לשנע עובדים בין התפקידים השונים ובעצם מאלצים אותם ללמוד תפקידים חדשים, ללא הסכמת הוועד. בוועד אומרים כי ההנהלה רוצה לקחת עובדים ממוקדי המכירות ולהעביר אותם לשירות הטכני. באוגוסט 2015 ועד החברה העלה את הנושא לראשונה והחל בשיחה עם החברה, אך עם זאת השיחות שנמשכו עד כה, לא הניבו ופרי והוועד החליט לקחת את הסכסוך צעד קדימה.

בוועד מבהירים כי ההכרזה על סכסוך העבודה היא הצעד הראשון אל מול הנהלת פלאפון בניהולו של מנכ"ל החברה רן גוראון, ועוד כשבועיים הם מתכוונים להתחיל להפעיל צעדים ארגוניים עד כדי שיבוש פעילות החברה על פי חוק ובגיבוי הסתדרות העובדים. אך עם זאת, ועד החברה מצהיר כי הוא מעוניין להגיע להבנות עם ההנהלה ולא להידרדר לפעילויות העשויות לפגוע בחברה.

ברק לוי, יו"ר ועד העובדים של פלאפון, מסר בתגובה כי "הבקשה לסכסוך עבודה בנושא הזה היא משהו שאנחנו סוחבים אותו כבר הרבה זמן ומדברים עליו כבר הרבה זמן וזה רק כדי להגיד לצד השני שאנחנו רציניים בנושא. אנחנו מנסים להגיע להבנות, יש כמה חילוקי דעות. אני מקווה שזה ייפתר בקרוב ויחזור על מקומו בשלום". מפלאפון נמסר כי "ועד העובדים והנהלת החברה מצויים זה זמן בתהליך הידברות על מנת למצוא פתרון לנושא שבמחלוקת".