אאא

רגע מרגש נרשם היום (שני) בבית משפט השלום בירושלים: במהלך דיון על הסדר טיעון בעניינו של דר רחוב שהורשע בגנבה מחנות נוחות, שלף השופט שטר של 100 ש"ח מהכיס ונתן לנאשם. "שיהיה לך מה לאכול" אמר השופט.

האירוע האנושי אירע במהלך דיון על הסדר טיעון שבו נגזרו עשרים חודשי מאסר על דר רחוב שהורשע בגנבת שבעה בקבוקי בירה מחנות נוחות ואיום על המוכר בחנות.

במהלך הדיון, קבל המורשע על על מצבו הכלכלי ואמר כי לאחר שהשתחרר מבית הכלא בתום ריצוי תקופת מאסר קודם, לא קיבל סיוע מהרשות לשיקום האסיר ומגורמי הרווחה.

השופט שמואל הרבסט (אתר בית המשפט)
השופט שמואל הרבסט (אתר בית המשפט)
הגדלה

"אני נתון לחסדים של אנשים, לפעמים אני לא אוכל ולא שותה. היום לא אכלתי כלום. לפני כמה שנים פניתי לרווחה והם אמרו לי שאין להם איך לעזור לי. פניתי לרשות לשיקום האסיר וגם הם לא עזרו לי. כל החיים שלי אני מסתובב ברחובות. אני ישן ברחובות בשק שינה בכניסות. אני לא מסוגל לישון כך" אמר הנאשם.

השופט שמואל הרבסט מתח ביקורת חריפה על רשויות הרווחה, הרשות לשיקום האסיר ושירות המבחן ותהה כיצד הנאשם הגיע למצב שבו אין לו מה לאכול או לשתות באופן מסודר, ובתום דבריו של השופט שנשמעו כנים הוציא השופט מכיסו שטר של 100 שקלים ונתן לנאשם, לפרוטוקול אמר השופט כי עשה זאת "על מנת שיהיה לו מה לאכול".