אאא

ילד צעיר תושב היישוב בית מאיר שבהרי ירושלים איבד את תוכי המחמד שלו בעת שנמלט יחד עם משפחתו מהאש שאחזה ביישוב בליל חמישי האחרון, התוכי נותר מאחור לאחר שהבית החל לעלות באש ולא נותר זמן להצילו.

במהלך פעולות הכיבוי שנמשכו עד יום שבת, מצאו לוחמי האש את התוכי המבוהל כשהוא מסתתר במבנה שרוף. הצוות שהיה במקום מיהר להוציא את התוכי מהמקום, והעביר אותו למפקד צוות בתחנה, שיש ברשותו מספר בעלי כנף ולו ניסיון רב בגידולם.

מפקד הצוות טיפל במסירות בציפור המבוהלת, ולאחר טיפול מסור. התאוששה הציפור מהשריפה. היום (ראשון) הזמינו לוחמי האש את בעליו של התוכי (אחד מילדי המשפחה) לתחנה, והחזירו לו את התוכי שלו כשהוא בריא ושלם.

מפקד התחנה מחזיר את התוכי לבעליו (צילום: דוברות כב''ה)
מפקד התחנה מחזיר את התוכי לבעליו (צילום: דוברות כב"ה)
הגדלה

הילד הנרגש הודה בחום ללוחמי האש על הצלת הציפור האהובה עליו, ועל הטיפול המסור בה.

רב כבאי צביקה פרוסק לוחם האש שהציל את התוכי אמר היום:"אחרי ימים ארוכים של התמודדות עם שריפות ענק סביב השעון והתוצאות הלא פשוטות שלהן, הצלת התוכי והחזרתו לבעליו, בשבילי זאת נקודת אור במצב הזה".

הילד עם התוכי האובד (צילום:כב''ה)
הילד עם התוכי האובד (צילום:כב"ה)
הגדלה

"לראות את הילד הזה שעבר טראומה לא קטנה כשביתו נפגע מהשריפה, כשהוא שמח ומאושר מכך שהתוכי חזר אליו. לראות את האושר של האזרחים והכרת התודה, על הצלת חייהם, רכושם וחיי בעלי החיים שברשותם, זה התגמול הטוב ביותר לעבודה הקשה שלנו".