אאא

הושגה הסכמה באל על, יופסקו עיצומי הטייסים: הערב (ראשון) הגיעו יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל חברת התעופה אל על דוד מימון ונציגי הוועדים בחברה להבנות בנוגע לסוגיות שהיו במחלוקת. המגעים בין הצדדים נערכו בהשתתפות יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל. מחר יחתמו הצדדים על מסמך ההבנות המלא בליווי הצוות המשפטי בכדי לעגן את ההבנות שהושגו.

בהודעת הצדדים הערב נאמר "הנהלת החברה ועובדיה יפעלו בשיתוף פעולה על מנת להחזיר את העבודה בחברה לסדרה באופן מלא, לטובת ציבור הנוסעים וכלל עובדיה". על פי ההבנות שהושגו הערב ויעוגנו מחר בהסכם משפטי, הטייסים יקבלו תוספת שכר של 7.5 % ותוספות שכר אישיות. בתמורה, התחייבו הטייסים לקיצור קבוע של זמני השהייה בחו"ל והגדרת משך זמני הטיסה מראש.

עוד הוסכם בין הצדדים כי הנהלת החברה תפסיק את החכרת המטוסים, לפי שעה נותרו מחלוקות קטנות בין הצדדים שיפתרו ככל הנראה בימים הקרובים. ההנהלה דורשת מהטייסים בתמורה להסכם "שקט תעשייתי" והפסקה מידית של פיצולי הטיסות מצד הטייסים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר הערב: "אני שמח שהצלחתי לגשר על הפערים בין הצדדים וזאת מתוך הבנה משותפת כי הצלחתה של אל על תמשיך להתבסס על ההון האנושי בחברה, מעובדי הקרקע, דרך צוותי האוויר ועד קברניטי הטיסות. כולי תקווה שהדרך המורכבת שעברנו תביא לחיזוק האמון בין העובדים להנהלה ותסייע בבניית מערכת יחסי עבודה תקינה בחברה".

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל הצטרף לדברי יו"ר ההסתדרות והוסיף: "אני מברך את הצדדים על כך שעשו מאמצים על מנת להגיע להבנות. חברת אל על היא עדיין החברה הלאומית של ישראל ועל ההנהלה כמו גם על העובדים, מוטלת החובה להמשיך ולשמור על החברה ככזו. אמשיך ללוות את הנושא גם בעתיד ואדאג שהאירועים האחרונים לא יחזרו על עצמם".

דוד מימון, מנכ"ל חברת אל על אמר: "ברצוני להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הירתמותו שהביאה לסיום המשבר. כמו כן אני מודה ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל על מעורבותו. כולנו ביחד, ההנהלה ועובדי חברת אל על נשנס מותניים למען הצלחת המוביל הלאומי והשירות לציבור הנוסעים הנאמן".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד אבי אדרי, ציין: "אני גאה בכל הצדדים שהשכילו להחזיר את אל על למקומה הראוי כמוביל הלאומי והאמין במדינת ישראל. אני תקווה שהצדדים ימשיכו לנהל מערכת יחסי עבודה תקינה לטובת הציבור, לטובת העובדים ולחוסנה של החברה".

מוועד טייסי אל-על נמסר: "אנחנו מברכים על ההחלטה להפסיק להפעיל את המטוסים החכורים הזרים. זה המקום להדגיש, טייסי אל על ממשיכים להתייצב כתמיד לכל טיסה. טייסי אל על יעשו כל מאמץ לפעול בשיתוף פעולה לטובת החברה והנוסעים, למען החזרת אמון הנוסעים בטיסות כחול-לבן המופעלות על-ידי טייסים, דיילים, אנשי ביטחון, טכנאים ועובדי חברה ישראלים".