אאא

כמעט שלושה חודשים לאחר שנעצרה ועזבה את העירייה - תחזור מחר (רביעי) ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, ללשכתה בעירייה. על פי הסיכום של עורך דינה עם המשטרה על פייברג ייאסר לדבר עם כמה בעלי תפקידים בעירייה לפי רשימה שמסרה המשטרה, כך דווח לראשונה ב-ynet.

כזכור, פיירברג נעצרה בתחילת חודש ספטמבר בתום חקירה סמויה של היחידה הארצית לחקירות הונאה. יחד עם פיירברג נעצרו גם בעלה לשעבר אלי, בנה צפריר, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בנתניה שמעון שר, ועו"ד אברהם כולם שוחררו לאחר כמה ימים. 

לפני כשלושה שבועות בית משפט השלום בראשון לציון האריך את תנאי הרחקתו של שמעון שר מהעירייה עד ל-1/2/2017 ואסר עליו ליצור קשר עם מעורבים למשך 60 ימים נוספים.

על פי החשדות שעלו, פיירברג ושמעון שר, ששימש עד לאחרונה סגנה ומכהן כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר, לקחו שוחד מקבלנים ומיזמים ובתמורה קידמו פרויקטים.

פיירברג נחקרה באזהרה ביחידת להב 433 גם בנוגע למלון קוראל בעיר, אחד המתחמים היקרים בנתניה. בו רכשה שותפות בדירה, אבל לפי החשד הסתתרה מאחורי עורך דין שהוא זה שרכש בפועל את הנכס. לדבריה, הסיבה לשימוש בו הייתה דווקא כדי להסתיר מהיזם את הקשר שלה לרכישה, כדי שלא יידע ולא יבקש את עזרתה.

לאחר שחרורה ממעצר התנגדה המשטרה לחזרתה לעבודה כסדרה, למרות ההגבלות. בימים האחרונים הצליח כאמור סנגורה עורך הדין נתי שמחוני להגיע להסכמות עם המשטרה שאמורות לקבל את אישור בית המשפט. על פייברג נאסר ליצור קשר עם המעורבים וגורמים במִנהל ההנדסה לשלושה חודשים. חזרתה של פיירברג תאפשר לה להופיע בפני הציבור באירוע הפתיחה של הסינמה סיטי החדש בנתניה.