אאא

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ דודי אמסלם מבטלת את כל דיוניה בסעיפי חוק ההסדרים השבוע "עד שלא יבואו לכאן הפקידים החצופים שמקבלים משכורת מהמדינה, מזלזלים בתושבים ואפילו לדיון לא באים", כדברי יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם.

הסיבה לזעם, נציגי משרד האוצר ומנהל רשות המיסים שהוזמנו לדיון על התמודדות הרשויות עם נזקי השריפה ופיצוי האזרחים שנפגעו לא הגיעו לדיון הבוקר (ראשון).

הדיון היה אמור לעסוק גם בתקצוב יצירת קווי חיץ למניעת שריפות יער. יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם זעם על ההתנהלות בנושא זה, "יש סיכום מפברואר בין הממשלה לקק"ל על העברת 2 מיליארד שקל מכספי קק"ל, מתוכם 250 מיליון לקווי חיץ. לתומי סברתי שהעניין יצא לביצוע. מסתבר שהכסף לא הגיע לשום קווי חיץ. כנראה מחכים למשאיות שיעבירו את הכסף".

תושבת בית מאיר, תמר בוקר שנכחה בדיון אמרה: "המושב עלה באש. לא יצא דוח רשמי מה גרם לשריפה. השריפה כילתה בתים ולולים. כל המושב נראה כמו אוד עשן. זיהום אוויר קשה, שמסכן את התושבים. אף אחד לא נותן מענה. היה ריסוס. 34 משפחות התפנו כי מסוכן לשהות במושב. אף גוף ממשלתי לא לקח אחריות. הורי ניצולי שואה. אבי שירת בכל המלחמות. עברו גניבות ולא הפסיקו להפריח את השממה. אחי סגן אלוף שמשרת 50 ימי מילואים בשנה. אנחנו אנשים שרגילים לתת. עכשיו אנחנו צריכים את המדינה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אמסלם האשים את המדינה בהתנהלות ובאי יציאת קווי חיץ בין הישובים ליערות: "לא הצלחתי להבין – מה זה משנה אם ההצתה על רקע לאומני או לא. מדובר ביערות ששייכים למדינה, לקק"ל או למנהל. או שתשמרו על היערות, שבתים לא יישרפו, או שתישאו בתוצאות. המדינה אחראית לתחזק את היערות שלה. אם מהשטח שלה יוצא נזק, היא צריכה לשפות. מה זה רלוונטי אם ההצתה לאומנית או שהמשטרה הרימה שם פצצת תאורה? ברור שהבעירה לא התחילה מחצר פרטית אלא מהיער. המדינה פושעת שהיא לא קידמה את קווי החיץ".

על אי התייצבותם של נציגי האוצר ורשות המסים לדיון ועל נסיבות סגירת הדיון אמר יו"ר הוועדה: "אני המום. זה מראה על הזלזול שהפקידים מזלזלים בתושבים. אפילו לדיון לא באים. זה מוציא אותי מדעתי. יש פה אנשים שהבית שלהם נשרף והפקידים אפילו לא באים לשמוע. אנשים נותרו ללא בית. לאן ילכו אחרי שבוע בבית מלון? מי שאמור לתת תשובות לא פה".

הוועדה תקיים דיון נוסף בתוך ימים אחדים. "עד אז אני רוצה תשובות. המדינה אחראית על השטח שלה. אם אני בביתי שלי אעשה פעולה שתזיק לשכן, הוא יתבע אותי. כאן מותירים אזרח בודד מול מדינה ששולחת אותו לרוץ ולחזר על הפתחים ואפילו לא באים לפה לשמוע", תקף אמסלם.