אאא

"אנחנו חיים במציאות בלתי נסבלת", פתח שר התיירות יריב לוין (ליכוד) את דבריו בראיון ל'ידיעות אחרונות', "שבה מיעוט קטן של שופטים, שבוחר את עצמו בחדרי חדרים בשיטה של חבר מביא חבר בהליך שהוא פסול לחלוטין, מנסה לכפות את דעתו, שלא זוכה ברוב בבחירות, לכפות את ערכיו, שאין להם תמיכה ציבורית רחבה, באמצעות הכוח. את הדבר הזה מוכרחים לשנות, זה אנטי־דמוקרטי".

לדבריו, "מה שקובע זה לא העובדה שמרים נאור אולי מגיעה מבית שנחשב בית ששורשיו של תנועת חירות, כי מבית כזה הגיעה גם ציפי לבני, ואנחנו יודעים איפה היא נמצאת. אז צריך להסתכל על הפסיקות וההחלטות. אני חושב שהפסיקות שלה מפלות באופן בוטה את ההתיישבות היהודית ויש בהן אקטיביזם שיפוטי מרחיק לכת ויש בהן פלישה ברגל גסה לתחומי סמכות הכנסת והממשלה. הניסיון להלביש בלבוש משפטי השקפת עולם ולנסות לכפות דרך המערכת השקפות עולם שבתהליך הדמוקרטי לא זוכות לתמיכה ולרוב הוא דבר פסול ואנטי דמוקרטי".

במענה לשאלה אם הוא באמת חושב שנאור מונעת מהשקפת עולם שמאלנית, אמר לוין כי לדעתו "היא מונעת מהשקפת עולם שעושה הבחנה ברורה בין ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון לבין זכויות יתר שמוענקות הן לתושבים הערבים ביו"ש והן לתושבים ערבים בכלל. זו בהחלט השקפה שקרובה יותר לשמאל הישראלי וחבל שכך".

"בית המשפט צריך להיות מגוון", טוען שר התיירות, "צריכים להיות בו אנשים שהשקפת עולם קרובה לשלי והשקפת עולם קרובה לזו של מפלגות השמאל. אנשים שבאים מכל הרקעים ומהווים שיקוף של כל החברה הישראלית".

לסיכום קובע לוין, כי אם נציב קלפי בבית המשפט העליון, "רוב מוחלט לשמאל. ינוע בין מרצ לבין המחנה הציוני. ודאי. ואגב זה לא לדעתי, צריך לקרוא את פסקי הדין ואתה רואה מה רואים השופטים כערכי יסוד ואיזה יחס הם נותנים לעתירה שמוגשת על ידי בדואים או ערבים ביו"ש אל מול היחס שמקבלים מתיישבים ביהודה ושומרון".