אאא

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (חמישי) 26 חודשי מאסר על לוקמאן עטון, בן 24 ממזרח ירושלים, בגין ניסיון הצטרפות לדאעש ובתמיכה בארגון. על פי סעיפי ההרשעה, עטון נסע לטורקיה כדי להצטרף ללוחמי הארגון בסוריה, ולאחר שנכשל הקים קבוצת לימוד בנושא האידיאולוגיה של דאעש שחבריה ניסו אף הם להתגייס לארגון.

כזכור, חמש שנים ושנתיים וחצי שנות מאסר, בהתאמה, נגזרו לפני כשלושה שבועות בבית המשפט המחוזי בנצרת, על מחמד שריף, חמד גזאלה ואחמד חליל אחמד, שלושה צעירים מנצרת ויפיע שבצפון, בגין תמיכה בארגון דאעש ותכנון להקים חוליה של ארגון הטרור בישראל.

סעיפי האישום: התאחדות בלתי חוקית, מגע עם סוכן זר וקשירת קשר לביצוע פשע. אחמד חליל אחמד, הוא מחבל מורשע שמרצה כבר שש שנים מתוך מאסר העולם שנגזר עליו בגין רצח נהג המונית יפים ויינשטיין לפני שמונה שנים.

הוא שוחח עם גזאלה מתוך הכלא, באמצעות טלפון סלולרי שהחזיק שם שלא כדין. לפני כחצי שנה התקשר אחמד אל גזאלה, סיפר לו שאביו אמור לבקרו בכלא והנחה אותו לקבל ממנו מסר - כחלק מהקמת חוליית דאעש שתוכננה על ידם.

לפני כחודש נודע כי קטין תושב ג'לג'וליה נעצר בחשד לתמיכה בדאעש ולכוונה להצטרף לארגון הרצחני בסוריה. אחיו של הקטין שנעצר כבר חצה את הגבול לסוריה לפני כשנה באמצעות מצנח רחיפה. כמו כן, לפני ימים ספורים קודם לכן נעצרו בטייבה שלושה תושבי העיר שהודו בחקירתם בתמיכה בדאעש, בתכנון שלהם לחפור מנהרה להברחת אמצעי לחימה מתחת לגדר ההפרדה ולערוק לסוריה.