אאא

נתניהו סובל מהסתה "אומנותית" כבר תקופה ארוכה. אחרי פסל הזהב שהוצב בכיכר רבין והכרזה בבצלאל בה הוא צויר מביט בחבל התלייה, הפעם מי שסופגת את האש היא דווקא אשתו שרה שמוצגת ביצירת "אומנות" כמכשפה.

מדובר בציור קיר שהכינה הבוקר ליהיא מלמד, סטודנטית במגמה לתקשורת חזותית במכון אבני לעיצוב, בו מופיעה שרה נתניהו בדמותה של המכשפה אורסולה מהסרט "בת הים הקטנה". בגרפיטי מופיעים פניה של נתניהו על גוף התמנון של אורסולה, כשלצידו הטקסט "יאללה אורסולה הולכים". משפט המתייחס למשפט הידוע של נתניהו לאשתו "שרל'ה בואי אנחנו הולכים".

לדברי האמנית, שרה הוצגה כתמנון כיוון שהיא בוחשת ושולטת בהכל. הגרפיטי הגדול של מלמד צויר על אחד הקירות החיצוניים של מכון אבני במתחם נגה שבתל אביב. לטענת האמנות היא מוכנה לעמוד באפשרות של חקירה משטרתית כפי שקרה לסטודנטית מבצלאל מה שלדבריה זה חלק מהמחיר אותו היא מוכנה לשלם עבור חופש הביטוי: "אני חושבת שבאמת הגיע הזמן שהאישה הזאת תפנה את מקומה וכולנו נמשיך הלאה".

המורה של הציירת הסביר כי מבחינתו התמונה עומדת בכללי האמנות וחופש הביטוי בשונה מהכרזה של נתניהו עם חבל התלייה, "העבודה הזאת יותר שנויה במחלוקת, ובצדק. יש כאן עניין של מידתיות וייתכן כי נחצה גבול של טעם טוב".

ממשפחת נתניהו טרם נמסרה תגובה.