אאא

צו מנהלי חתום בידי אלוף פיקוד המרכז רוני נומה הוצא נגד קטין בן 16 מיצהר. על פי הצו נאסר עליו להיות בקשר ולשוחח עם 170 אנשים, לטענת פרקליטיו של הקטין את חלקם של האנשים הוא אינו מכיר.

הצעיר נעצר ביום ראשון השבוע על ידי בלשי המשטרה במאחז גאולת ציון ולאחר שיחה שנערכה לו עם אנשי השב"כ נמסר לו הצו המנהלי המורה לו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו שביצהר, ולא ליצור קשר עם לא פחות מ-170 איש, מספר תקדימי המכפיל את מספר איסורי הקשר שניתן אפילו למאיר אטינגר ממנו כה חוששים בשב"כ.

עיון קצר ברשימה העלה כי מלבד זאת שאחד השמות מוזכר פעמיים, הרי שהיא כוללת כ-30 אנשים שהקטין אינו מכיר ולא פגש מעולם, ועוד עשרות רבות שאינם קשורים לגבעות או לפעילות אידיאולוגית כזו או אחרת, והקשר שלו אליהם מסתכם בהיכרות שטחית בלבד ועם חלקם לא שוחח כמה שנים.

הקטין לו נמסר הצו הורחק לפני מספר חודשים מבית הוריו בצו מנהלי ונעצר לאחר שהודיע כי אין לו היכן לשהות. הצו הקודם הסתיים לפני כחודש וחצי, ועתה נמסר הצו הנוסף, ללא ראיות וללא הליך משפטי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בארגון חוננו אומרים בתגובה כי הרשימה מעידה על כך שבמחלקה היהודית בשב"כ איבדו את הצפון. "רשימה של איסור קשר עם 170 איש ובהם קצינים ולוחמים ביחידות מובחרות בצה"ל, אנשים שהקטין אינו מכיר, ושלא נעצרו מעולם, וכן ילד בן 12, מוכיחה פעם נוספת כי הצווים המנהליים אינם ענייניים, וכל מי שלא בדעה הנכונה הופך ליעד של המחלקה היהודית בשב"כ שאין עליה שום ביקורת", אומרים ב'חוננו'.

"כשהשב"כ מגדיר את הישוב נוף איילון, ישוב על כביש ירושלים תל אביב אשר גרים בו שופטים, כסביבה אידיאולוגית בעייתית, וקצין מיחידה סודית משתרבב לצו מנהלי, על ראשי הציבור לערוך חישוב מסלול מחדש ביחסם אל המחלקה היהודית בשב"כ", מוסיפים בארגון.

אביו של הקטין, שי מסר בתגובה: "מצער שביום שבו נרצחים יהודים, זה מה שיש למשטרת ישראל לעשות לתת לילד צו מנהלי. מדובר בצו מופרך, לא ישים ולא הגיוני, הילד אמור להסתובב ברחוב עם רשימה ולבדוק כל עת עם מישהו מסביבו הוא אחד מתוך 170 האנשים שאותם הצו אוסר לו לפגוש שאת חלקם הוא לא מכיר ולא פגש מעולם. וכל זה ללא שהואשם במשהו וללא שניתנה לו הזכות להתגונן."