אאא

כתב העיתון הבלגי "דה סטנדרד" שתמך בציוץ בחשבון הטוויטר שלו בפיגוע "משאית המוות" בירושלים, פוטר מתפקידו. דיאב אבו-ג'אג'א, הכתב, ממוצא לבנוני, הוא פעיל פוליטי-חברתי שמתגורר בבלגיה.

לאחר הפיגוע בארמון הנציב בירושלים בו נרצחו ארבעה חיילים, הוא צייץ: "בכל דרך הנדרשת, לשחרר את פלשתין". העיתונאי הגדיל לעשות שכתב בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו: "ההתקפה אינה טרור אלא התנגדות".

בעקבות תלונות מצד יהודים בלגים שנפגעו מדבריו של אבו-ג'אג'א, הודיע - בטוויטר - העיתון הידוע דווקא בנטייתו הפוליטית השמאלנית, על פיטוריו של העיתונאי. בהודעת סיום העסקתו של העיתונאי הקיצוני כתב העיתון: "לויכוח הציבורי יש גבולות, ועבורנו הגבול עובר לפני תמיכה באלימות מכל סוג".

זו לא הפעם הראשונה שאבו-ג'אג'א פעיל אקטיבית למען הפלסטינים. לפני כמה שנים הוא הקים תנועה בשם 'הליגה הערבית-אירופאית', שמטרתה לתמוך בזכויות הפליטים המוסלמים ביבשת האירופאית.

עוד קודם, בשנת 2001, אבו-ג'אג'א ייסד את "ועידת סברה ושתילה" והגיש מטעמה תביעה משפטית נגד ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, ואף התבטא אחרי 'פיגוע מגדלי התאומים' במנהטן כי "המוסלמים חשים הרגשת נקמה מתוקה".