אאא

שלושה עסקנים, בהם בכירים המזוהים עם "הוועד לטוהר המחנה", נעצרו לפנות בוקר (שני) בירושלים, בית שמש וחיפה, בחשד לעבירות סחיטה באיומים, בידוי ראיות, אחזקת סמים ועבירות עפ"י חוק האזנת הסתר. המשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרם. 

שניים מתוך העצורים נחשבים לבכירים בארגון המוכנה "משמרת הצניעות", ונחשבים למקורביהם של רבני 'העדה החרדית' ו'תולדות אהרון'. 

בשכונת מאה שערים הופתעו מהמעצר ועד כה אף אחד אינו יודע את הסיבות שהובילו למעצרים.

כמו כן, המשטרה פשטה על משרדי הוועדה ברחוב עמוס בשכונת גאולה והחרימה מחשבים ומסמכים. 

מהמשטרה נמסר כי נעצרו שלושה חשודים, תושבי בית שמש, ירושלים וחיפה, החשודים בעבירות סחיטה באיומים, בידוי ראיות, אחזקת סמים ועבירות עפ"י חוק האזנת הסתר.

עוד נמסר כי כלל החשודים יובאו במהלך השעה הקרובה לדיון בעניינם בפני בית המשפט השלום בירושלים.

במשטרה אומרים כי "מעצרם התבצע במסגרת חקירה המתנהלת במשטרה מזה כשנה לפיה עלה חשד כי החשודים היו מעורבים בעבירות שונות שבוצעו כלפי בני זוג השוהים באוקראינה וניסו, עפ"י החשד, למנוע חזרתם לארץ".

כפי שדווח בעבר ב"כיכר השבת", בני הזוג חרדים נעצרו באוקראינה באשמת הברחת סמים למדינה, כאשר לטענתם הם נפלו קרבנות לעלילה זדונית.

בשנה שעברה הוגשו כתבי אישום נגד מספר חשודים בגין סחיטה, תקיפות בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, האישה התחתנה עם בעלה בשנת 1997, ובמהלך חיי נישואיהם חוו בני הזוג קשיים בקשר הזוגי. כחלק מניסיון הטיפול בקשיים אלו, בשנת 2011 או בסמוך לכך פנו האשה ובעלה ליועץ נישואין. בשנת 2015 התגרשה האישה מבעלה, ובאותה שנה התגרש המתלונן מאשתו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במקביל, כך נטען בכתב האישום, החלה משפחתה של האשה וכן אנשים נוספים המשתייכים לציבור החרדי לחשוד כי בין האישה ליועץ מתקיים קשר שהחל עוד לפני גירושיהם של השניים. החשדות הביאו לתליית פשקוילים בגנותו של היועץ ולהטרדות שונות כלפי האישה וכלפיו.

על פי כתב האישום, הנאשמים "החליטו לפעול לתקיפת המתלונן בדרכים שונות, והכל מתוך מטרה לגרום למתלונן להפסיק את הקשר עם האשה". על פי כתב האישום, "ניסו הנאשמים יחדיו, ביחד עם אחרים, בכח אלימות ואיומים להניא את המתלונן לפעול על פי רצונם, לרבות בכל הנוגע לקשר הזוגי בין המתלונן לבין האשה ולדרישתם כי האשה תוותר על משמורת ילדיה על מנת שהילדים יישארו במסגרות החינוכיות כבעבר".

מפרטי כתב האישום עולה כי בין היתר כי שלושה מהנאשמים היכו את היועץ המתלונן כששהה בשוויץ. השלושה טסו והגיעו לדירה בה התאכסן, שם הרביצו לו, קשרו את ידיו ואיימו עליו באקדח צעצוע תוך שהם מאיימים כביכול להורגו באם לא יסכים לתנאיהם. שניים מהנאשמים קיבלו על כך לפי כתב האישום שכר של 10,000 ש"ח, מלבד הוצאות הטיסה.

באירוע אחר, שפכו לפי כתב האישום שניים מהחשודים חומר צחנה על היועץ במטרה להפחיד אותו בכדי שלא יינשא לאשה. כאמור בשל אותן עבירות נאשמים החשודים בסחיטה בכוח ובתקיפה.

הבוקר, כאמור, נעצרו שלושה חשודים במעורבות בפרשה.