אאא

לאחר שורת האיומים שהשמיע בימים האחרונים, חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, הודיע בצהריים (שלישי) על התפטרותו מחברות בקואליציה של ראש העיר ניר ברקת.

בפתח מכתבו לברקת, מביא קינג את תפילתו של הגר"מ אליהו זצ"ל, תפילה שהיה מתפלל מדי יום.

לאחר מכן הוא כותב כי "לנוכח הפרות ההסכמים החוזרות ונשנות מצדך, החל מיומי הראשון בקואליציה שבראשותך ועד יומי האחרון ממש, ומתוך מטרה לחזק את הפרצות שפרצת בחומות ירושלים שהיו מבוצרות היטב עד למינוייך כראש העיר הקדושה עמנו.

"ומכיוון שידועות לפגוע באינטרס של הציבור הדתי-לאומי שרק בזכותו הגעת לאן שהגעת בעיר ירושלים, וכאחד מבניה של הציונות הדתית וכתושב שדואג לעתידה של ירושלים, אני במבקש להודיעך בזאת על התפטרותי מהנהלת העיר".

"אינני יכול להקשיב מדי יום לתפילתו של הרב אליהו זצוק"ל ולחזות מדי יום ביומו, כיצד אתה פועל בניגוד לערכים שעליהם גדלתי ובניגוד לגדרי ההלכה והלכות הציבור בפרטי שהנחיל לנו הרב אליהו זצוק"ל", כתב קינג לברקת.

חגית משה, סגנית ראש העיר, יו"ר ועדת הכספים וחברת סיעה של קינג, הגיבה בדף הפייסבוק שלה לפרישת קינג וכתבה: "אריה קינג פורש מקואליציה שהוא לא היה חבר בה. מאז שנבחר אריה קינג למועצת העיר הוא עסוק בדבר אחד בלבד: בניגוח והכפשה של ראש העיר ניר ברקת ושלי.

"קינג לא עשה דבר למען הציבור הירושלמי בכלל וזה הדתי לאומי בפרט ולא רשם שום הישגים למען ירושלים. הוא היה עסוק בלבקר ולהכפיש כל מהלך של ראש העיר וכל הישג שלי הוא הפך לכלי ניגוח אישי ופוליטי.

"רק לפני כמה שבועות אותו אריה קינג התחנן להיכנס לקואליציה של ברקת, דרש את תיק הכספים וכשראש העיר סירב לתת לו את התיק קינג 'גילה את האור' ופתאום אותה קואליציה בה רצה לכהן בתפקיד בכיר היא רעה ולא מתפקדת.

"בעוד אני עשיתי ועדיין עושה למען כל הציבור הדתי לאומי בעיר, החל מאנשי הר המור ועד גבעת מרדכי, צעירים וגיל שלישי, רווחה וחינוך, התיישבות ותרבות, קינג היה עסוק בדבר אחד: להכפיש, לבקר, לגדף, לשקר.

"אז היום קינג הולך לפרוש מקואליציה שבה הוא לא עשה דבר והדבר היחיד שמניע אותו היא תסכול אישי גרידא. קינג כזכור כבר פרש וחזר ושוב פורש ומי יודע אם יימצא הג׳וב המתאים אולי יחזור בפעם השלישית".

כפי שדווח ב"כיכר השבת", איומי הפרישה של קינג הגיעו בעקבות מופעי שחץ שתוכננו בבירה ואמש, אף יצאו אל הפועל - למרות איומיו לפרוש מהקואליציה.

במייל פנימי ששיגר בשבוע שעבר קינג לחבריו הוא הציג בפניהם מכתב ששיגר לראש העיר ניר ברקת בו הוא קובל על כך שבתמיכת ראש העיר צפויים להתקיים בקרוב מופעי שחץ בניגוד גמור לרוח היהדות וההלכה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני פונה אליך, כיוון שאתה עומד בראשה של עיריית ירושלים, עירייה שרוב תושביה מבקשים לשמור על דמותה של העיר, כעיר בעלת מאפיינים ייחודיים לה, בהשוואה לערים אחרות בארצנו ובעולם, ייחודה נובע מקדושתה", כתב קינג לברקת.

"בטוחני", מוסיף קינג, "שאתה כלל לא שמת לב ושאף אחד, כולל לא מנהלי האגף הנ"ל, לא הציגו בפניך את המפרט של ההפקות שנכללות בפסטיבל המדובר, אשר על כן, אני מבקש להביא לידיעתך את המעט שידוע לי, והמעט הזה יש בו די, על מנת שרבנים בכירים מהציונות הדתית, הורו לי לפני שעות אחדות, לפרוש מקואליציית העירייה, במידה שהתכנים והמסרים שיפורטו להלן, יוצגו ויופקו כפי שמתוכנן למיטב ידיעתי לשבוע הבא במסגרת הפסטיבל העירוני.

"הם הורו לי למעשה, לפעול לפרישתם של מירב חברי מועצת העיר הדתיים והחרדיים, כי הפעם מישהו עבר את הגבול והם אסרו עלי, להיות שותף ולתת יד (גם "שב ואל תעשה"ף מקרה זה, סוג של הסכמה ושיתוף פעולה) לניהולה של עירייה שפוגעת בקדושת העיר, ברגשות התושבים ובדמותה של עיר ה'".

לדברי קינג: "בכוונת האגף לתרבות ואומנויות של עיריית ירושלים ובמימון עירוני מלא, להציג מיצג שאין לו מקום בחברה בעלת מוסר מינימאלי ובוודאי לא ברחובה של עיר הקודש - ירושלים". קינג ציין כי קיומו של מופע זה, שממומן על ידי עיריית ירושלים ומופק על ידי עיריית ירושלים, הוא בבחינת הפרת הסטטוס-קוו בכל האמור לשמירת קדושת העיר. "הפרה חמורה זו, במידה והיא תתקיים בתאריך המיועד לה, ב-13 לחודש פברואר, יום שני הבא, תביאני לכך שאאלץ להודיעך על התפטרותי מהקואליציה שאתה עומד בראשה".