אאא

לפני כשבועיים פורסם סיפורו של עדיאל מויאל, ילד חרדי בן 5 וחצי שסובל מלקות שמיעה ונאלץ לנסוע כל יום לגן מיוחד בירושלים במשך שעתיים.

היום (רביעי) נודע, כי נמצא פתרון לבעיית ההסעה, ושר החינוך בנט, הוא שהתקשר לברכה, האם, ובישר לה: התקבל אישור להסעה נפרדת כפי שהם ביקשו.

לאחר שהילד שמע על כך הוא התרגש ושמח על העדכון. "תודה רבה לכל מי שעזר לי. ממחר אני אגיע לגן בזמן", אמר עדיאל לחדשות 2 Online.

"הילד שלי שמח, אני שמחה כולנו שמחים. נפתלי בנט התקשר אליי והתנצל על כל מה שעברנו ובישר שקיבלנו אישור להסעה. מאמינה שבימים הקרובים זה הסתדר", אמרה היום אמו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

(באדיבות חדשות 2)

כזכור, בשל לקות השמיעה של עדיאל, לא מתאפשר לו ללמוד בגן הרגיל ביישוב מיצד שבו הוא מתגורר, והוא נאלץ לנסוע כל יום במשך שעה אל גן מיוחד ללקויי שמיעה בשכונת גאולה בירושלים.

מעבר לטרחה הרבה בנסיעה היומית הממושכת לגן בגאולה, הענין העיקרי שמעיק מאוד כבר זמן רב על עדיאל והוריו, הוא שאת ההסעה הוא חולק בעל כרחו כל פעם עם ילד נוסף מהיישוב שלומד בגן ילדים בקצה השני של ירושלים, בשכונת קטמון.

ברכה מויאל, אמו, תיארה: "בכל בוקר עדיאל צורח ובוכה. זה לא אנושי להגיד לילד להמשיך לנסוע בכל בוקר במשך שעתיים לגן. ילד בגילו לא אמור 'לבלות' בנסיעה ארוכה בכל בוקר".