אאא

חשבתם לטייל בחול המועד בגני רשות הטבע והגנים? וועד העובדים של רשות הטבע והגנים הודיע בצהריים (יום ג') כי "בחול המועד פסח בתאריכים 12 ו-13 באפריל, ימי רביעי וחמישי, תתקיים שביתה כללית ברשות הטבע והגנים. כמו כן, ייתכן והשביתה תתרחב לימים נוספים".

הסיבה לשביתה בתאריכים האסטרטגיים, היומיים המלאים היחידים של חול המועד פסח היא לדברי הוועד: "עצירה במו"מ עם ההנהלה שמתקיים כבר תקופה ארוכה ללא תוצאות". הנהלת רשות הטבע והגנים הודיעה כי תפנה בימים הקרובים לבית הדין לעבודה "כדי למנוע את עוגמת הנפש מהציבור ולאפשר לו לבקר באתרי הטבע והמורשת ברחבי ארצנו".

במכתב ששיגר הוועד לעובדים נכתב עוד כי "אין להגיע לעבודה בימים אלו, כל האתרים וסוכות ההצלה יהיו סגורים, אין לענות לטלפונים, מיילים ולקיים פגישות. כל מערך הפיקוח ישבות למעט כוננים שיקבלו אישור מיוחד מההסתדרות לעבוד בזמן השביתה בנושאים של שמירת טבע דחופים בלבד".

"השביתה כוללת את כל עובדי הרשות כולל הנהלה בכירה, כל יחידות הסמך, עובדים יומיים, עובדי אתרים, מצילים, עובדי מטה וכל אנשי הפיקוח. מנכ"ל הרשות ממשיך לדרוש חוזים אישיים גם בתפקידים שבליבת הרשות ובכך עוצר אפשרות של כולנו להתקדם לתפקידי ניהול", מסבירים העובדים.

במכתב מפורטות תלונות של הוועד: "הנהלת הרשות מתעקשת לבחון את ביצוע השעות הגלובליות ברשות ולאחר הבדיקה לקצץ לעובדים את מכסת השעות. הנהלת הרשות מערימת קשיים לבקשת הוועד למתן אפשרות לבני זוג לנהוג ברכבי הרשות."

"הנהלת הרשות מסרבת לתת למצילי הרשות תנאי העסקה כפי שמקבלים כל מצילי הים בארץ ומתעקשים להמשיך ולהעסיק אותם בצורה עונתית ופוגענית. ההצעות אשר ההנהלה הציע במסגרת המו"מ מרוקנות מתוכן את התוספות אשר אנו דורשים לאור הגידול בעבודה ובמשימות השוטפות אותם אנו מבצעים יום-יום".

"לאורך זמן ממושך נתנו הזדמנות להידברות, אך לא עוד. לא ניתן שימשיכו לגרור רגליים ולמשוך זמן מחג לחג. ביחד נעמוד על זכויותינו ונדאג לקבל את המגיע לנו", תובעים העובדים.

מההנהלה נמסר כי היא "הגיעה להסכמות עם ועד העובדים וזאת אחרי שהוועד חזר בו. את ההבנות החדשות אליהן הגיעו הוועד וההנהלה הציגה ההנהלה לממונה על השכר באוצר. ההודעה על השביתה הגיעה תוך כדי הדיון. התנהלות זו של הוועד, המשתמש בעובדים ככלי משחק ובציבור הרוצה לנפוש כבן ערובה, הורסת את יחסי העבודה ברשות".