אאא

בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה לפני כחצי שנה, ממשרד הרישוי בבאר שבע, אודות חשד לתרמית במבחני התאוריה, זאת לאחר שפריטים שונים שנתפסו אצל אחד הנבחנים ואשר העלו את חשדו של השומר בכניסה, נפתחה חקירה.

חוקרי ההונאה של משטרת ישראל פתחו בחקירה סמויה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ולפני כשבועיים עברה החקירה למישור הגלוי ולפני כעשרה ימים הגיעו החוקרים למשרד הרישוי בעת שהיה מבחן ועצרו נבחן אחד ו- 4 בחורים נוספים, בשנות ה-20 לחייהם, שניים תושבי באר שבע ושניים תושבי חורה החשודים בביצוע ההונאה עצמה.

במהלך חיפוש נערך בביתו של אחד החשודים בבאר שבע, נמצא חדר שהוסב ל״משרד״ ונתפסו בו אזניות ומצלמות זעירות, חולצות שמותקנו עליהן מצלמות זעירות, מחשב נייד ועליו בנק השאלות של מבחני התאוריה בעברית ובערבית וציוד נוסף.

מחקירה ראשונית עלה שארבעת החשודים מכרו לנבחנים שלא הצליחו לעבור את מבחן התאוריה המהווה תנאי לקבלת רישיון הנהיגה, את התשובות למבחני התאוריה ועשו זאת באמצעות הלבשת הנבחן בטרם כניסתו למבחן, בחולצה שבכפתוריה מוסלקת מצלמה זעירה, ציידו אותו באוזניה ובעוד ציוד אלקטרוני ובעת המבחן הוא היה משדר אליהם את השאלות והם שידרו לו את התשובות.

עלות ה"שירות" השתנתה בהתאם לסוג הרכב אליו נבחנו ונעה בין 3000 ל-5000 שקלים.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת והיום בתום חקירה ולאחר ביסוס התשתית הראייתית יוגש כנגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, על ידי פרקליטות מחוז דרום.

״אנו רואים בתרמית מבחני התאוריה, עבירה חמורה מאוד , מאחר והיא מאפשרת לנהגים בלתי מורשים לעבור מבחנים ובעצם לעמוד בתנאי הבסיסי לקבלת רישיון נהיגה ובכך מאפשרים להם לנהוג ולסכן את כלל משתמשי הדרך באשר הם ואנו נמשיך לפעול כנגדם באפס סבלנות ונביא למיצוי הדין עם המעורבים", מסרו מהמשטרה.