אאא

בבטנו של פעוט בן שנתיים, שהובהל לאחרונה לבית החולים שניידר בפתח תקווה לאחר שהקיא וחש ברע, נמצאה שרשרת ובה 40 מגנטים.

רחל אמו של הפעוט מתארת: "הגענו בכלל לבית החולים בגלל התייבשות. הוא לא הרגיש טוב, הוא הקיא המון. עשו לו צילום, ואז ראו שיש לו את השרשרת הזאת בגוף. אנחנו לא יודעים כמה זמן השרשרת הייתה שם בפנים. זה משחק ילדים מאוד פופולרי".

לפי הדיווח באתר 'וואלה' שפרסם את המקרה, הפעוט נותח ושרשרת המגנטים הוצאה מגופו, וכעת אין כל סכנה למצבו הבריאותי.

המגנטים, בתוך בטנו של התינוק (צילום: צילום: דוברות ביה''ח שניידר)
המגנטים, בתוך בטנו של התינוק (צילום: צילום: דוברות ביה"ח שניידר)
הגדלה

אמו מאשימה כעת את חברת הצעצועים באירוע שעלול היה להסתיים אחרת לחלוטין. לדבריה, "אמרו לי שבחו"ל הוציאו את המשחק הזה מהתקן ופה בארץ זה נמכר חופשי. אני חושבת שמכון התקנים חייבים להוציא את זה מהתקן בארץ. זו שרשרת מאוד מסוכנת".

הכירורגית ב'שניידר' לעומתה סבורה, כי האחריות מוטלת בעיקר על כתפי ההורים. "מאוד קשה להוציא את הצעצועים האלו משימוש, גם כי הם מטיבים עם ילדים גדולים, התפתחותית זה טוב לילד. אבל ההורים חייבים לעשות את ההפרדה בין צעצועים של ילדים גדולים לקטנים ולהקפיד עליה".

יצויין, כי תחילה חשד הצוות הרפואי בבית החולים כי הסיבה למצבו של הפעוט היא בכלל חסימת מעיים. ד"ר אדריאנה ניקה, כירורגית ילדים בכירה בשניידר, מסבירה: "קראו לי ישר למחלקה, אחרי שהצילום העלה ממצאים שישנה שרשרת עם כ-40 מגנטים בגוף של הילד. בגלל שהאימא אמרה שאין שום סיכוי שיש בבית מגנטים אז חשבנו בהתחלה שהוא בלע שרשרת קטנה רגילה, אבל במשך 24 שעות הוא עבר מספר צילומים בבטן וראינו שאין תזוזה, השרשרת לא זזה וזה כבר לא סביר לשרשרת רגילה".

"המגנטים גם גורמים לחורים במעיים, ובחסימת מעיים יש סכנת מוות ממשית כי המעי יכול להתפוצץ", מוסיפה הרופאה.

כאמור, במהלך הניתוח הוצאה מגופו שרשרת המגנטים על כל חלקיה, וכעבור מספר ימים הוא שוחרר מבית החולים לילדים.