אאא

בימים אלו משלימים במוסדות 'הכנסת אורחים רשב''י את ההכנות הכבירות לקליטת רבבות המתפללים העולים לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי ביום ל''ג בעומר במירון.

ב'הכנסת אורחים רשב''י', הגוף המרכזי הפועל במירון כבר למעלה מ-50 שנה, נערכים לחלק יותר מ-6,000 סעודות שבת מלאות לאלפים שכבר ישהו בשבת הקרובה הסמוכה לל''ג בעומר, באתרא קדישא מירון.

עם צוות של יותר מ-300 מתנדבים, נערכים ב'הכנסת אורחים רשב''י' לארח את מאות אלפי המתפללים, באוהלי ענק מורווחים וממוזגים שהוקמו במתחם 'הכנסת אורחים', הפועל שם במשך כל השנה, והוכשרו לקלוט את הציבור הרחב.

עפ''י הערכות כוחות הביטחון עברו בשנה האחרונה באוהל הענק של 'הכנסת אורחים רשב''י' למעלה מ-100 אלף איש ביום ל''ג בעומר, השנה - נערכים לכמות גדולה יותר של אנשים שיסעדו בסעודות ההילולה שיחולקו במקום במשך כל יום וליל ההילולה.

לציבור המתפללים תוגש בשעות הבוקר, ארוחת בוקר מפוארת ועשירה, ובמהלך היום יוגשו סעודות ענק לזכות התנא האלוקי בעל ההילולה. בכל מהלך היום והלילה יוגש לציבור הרחב, שתייה קרה וחמה במתחמים שונים, בנוסף לסעודות הגדולות.

צילום: דוברות הכנסת אורחים רשב''י
צילום: דוברות הכנסת אורחים רשב"י
הגדלה

אלפי ניסים וסיפורי ישועות

הרב אליעזר קרליבך, מנהל 'הכנסת אורחים רשב''י', מספר לנו כי השנה, נשכרו עוד 12 חדרי קירור ענקיים, שיכילו את כמויות האוכל והשתייה, הכוללים לא פחות מ-80,000 ביצים, 60 אלף בורקסים, 20 טון ירקות, 600 אלף כוסות שתייה, 200 אלף ליטר שתייה, 80 אלף שניצלים - 50 אלף לחמניות ו-20 אלף שקיות שוקו לארוחת הבוקר, ועוד כמויות ענק של אוכל ושתייה לרווחת ציבור המתפללים.

''זה הכנסת האורחים הכי גדולה בעולם שפועלת כבר עשרות שנים והכל מתרומתם של עם ישראל, שרואה ישועות בזכות החיבור לרשב''י הקדוש. אלפי ניסים וסיפורי ישועות ששמעתי בעצמי על הסגולות הנפלאות של מי שמנדב אוכל ושתייה לזכות הרשב''י'', אומר לנו הרב קרליבך.

במקביל, הגיעו גדולי ישראל שליט"א בימים האחרונים להתפלל לזכות תורמי 'הכנסת אורחים רשב"י ולהדליק את הנר הקדוש בפתח המערה שבמתחם 'הכנסת אורחים רשב"י לישועת עם ישראל, ובירכו את העסקנים הרב יעקב פרלמוטר והרב מאיר קרליבך ראשי 'הכנסת אורחים רשב"י' על הפעילות העצומה עבור רבבות המתפללים.

תמונות: דוברות הכנסת אורחים רשב"י

kikar.co.il בשיתוף הכנסת אורחים רשב"י