אאא

חברת דן מגיבה היום (שלישי) למכתבו של הנוסע החרדי שביקש אמש שלא לפטר את... הנהג, שהסרטון שפורסם ב"כיכר השבת" וברשתות החברתיות תיעד את התנהגותו האלימה כלפיו.

"בזכות אנשים כמוך, אדם יקר, יש לכולנו, זכות קיום ותקומה", פותח דובר החברה איתן פיקסמן את מכתבו לנוסע החרדי. "נער הייתי גם זקנתי, אני סב ל-6 נכדים. כל חיי הוקדשו לנתינה, לאהבת הזולת, להקרבה, לפשרות, כך חינכתי את ילדי ונכדי".

לדבריו, "בעשור האחרון אני חש שמשהו לא טוב קורה לנו בעיקר ביחסים בין אדם לחברו. אמות הסיפים של החברה הישראלית , הערכים, הסובלנות,הדבק שחיבר ביננו, הולך ומתפוגג. האדמה רועדת".

"אתה, יקירי, במילותיך אלו, החזרת לי את התקווה, את האמונה שעדיין לא חרבה סדום, שלא תמה התקווה. מודה לך על שהשבת לי ולכולנו את האמונה בעצמנו".

הסרטון (המצונזר) שחולל סערה (מתוך פייסבוק)

והוא מסיים: "תהה זו זכות גדולה עבורי, להתלוות לנהג כדי לבוא לבקש סליחה וללחוץ את ידך".

כזכור, הלילה (שלישי) החליט הנוסע החרדי שתיעד את השתוללות הנהג כלפיו, לבקש ולהפציר בראשי חברת דן שיסלחו לנהג שסרח וישיבו אותו לעבודתו.

במכתב ששיגר לראשי החברה ומתפרסם ב"כיכר השבת" לראשונה, כותב הנוסע שגרם לסערה הגדולה: "לילה טוב, סליחה על השעה. בהמשך לסיפור שלצערי הייתי חלק ממנו. אני לא מוצא מנוח בכך שהנהג יאבד את מקום עבודתו בגלל אירוע (חמור ככל שיהיה) שקרה איתי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני בטוח שכולנו עוברים רגעים קשים כאלו או אחרים בחיים, ואף אחד לא חסין מכעס. אני לא מכיר את הנהג ומקווה שזו הייתה מעידה חד פעמית, אך בכל מקרה אני בטוח שאת הלקח שלו הוא הפנים".

לדברי הנוסע החרדי, "אין אדם שלא מגיעה לו סליחה ומחילה, ואני מבקש להעביר דרכך את זה שאני סולח ומוחל לו בלב שלם! בנוסף אני מודיע לך שאני לא מתכוון חלילה לתבוע אותו או את חברתכם בכל הליך שהוא".

והוא מבקש מהנהלת החברה: "אני מקווה מאוד שהנהג לא יפוטר מעבודתו, אלא תמצאו את הדרך הראויה להסביר לו את חשיבות העניין".

"הסרטתי את המקרה רק לצורך הגשת תלונה בחברתכם על התנהגות לא נאותה, ואם הייתי יודע שההסרטה הזו תתפשט כמו אש בשדה קוצים, הייתי גונז אותה מיידית", סיים הנוסע החרדי את מכתבו שגרם לקידוש ה' גדול.