אאא

אלפי בני אדם נכנסו הלילה (שני) לקבר יוסף בשכם, בכניסה הגדולה של השנה לרגל יסוד שביסוד בספירת העומר.

בין הנכנסים היה מייק הקאבי, מקורבו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אביה של המשנה לדובר הבית הלבן, מושל ארקנסו לשעבר ומי שהיה מועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בבחירות האחרונות.

במהלך כניסת המתפללים, נתפסו פלסטינים אשר זרקו בקבוקי תבערה לעבר המתפללים. החשודים הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון. התפילות התקיימו כסדרן ללא נפגעים.

את הכניסה הובילה מועצה אזורית שומרון יחד עם מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון.

בין הנכנסים היו גם: יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, סגנו דוידי בן ציון, ח"כ בצלאל סמוטריץ, אלוף פיקוד מרכז רוני נומה, מח"ט שומרון אלמ גלעד עמית, מפקד מחוז ש"י ניצב משה ברקת מפקד מרחב שומרון נצ"מ יאיר חצרוני ואלפי מתפללים.

מייק הקאבי אמר במהלך הכניסה כי "יש כאן מצב שלא ייאומן שבו יהודים נאלצים כדי להגיע להתפלל במקום הקדוש להם לעבור דרך פצצות עשן שריפות וחסימות צירים כאשר אלפי חיילים שומרים עליהם, אני לא חושב שבארה"ב אנשים מבינים מה ישראלים צריכים לעבור רק כדי להתפלל.

"מדינת ישראל מאפשרת גישה למקומות הקדושים הן ליהודים הן לנוצרים והן למוסלמים, אולם ביהודה שומרון ליהודים אין גישה למקומות הקדושים וזה מצב שצריך להשתנות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "זכינו הלילה להיכנס לקבר יוסף יחד עם אדם ציוני ידיד ישראל מייק הקאבי שיכול ללמד רבים מאיתנו על אהבת הארץ. הגיעו לכאן אנשים מכל רחבי הארץ והעולם, כדי לממש את זכותם הטבעית, צר לנו שאנחנו נאלצים להכנס בשעות הלילה אני מקווה שמדינת ישראל תשכיל לפעול באופן כזה שיכבד את העם היהודי ואת מדינת ישראל ותחיל ריבונות".

דגן הודה לחטיבת שומרון על הסיוע בכניסה והפעילות הרציפה למען בטחון תושבי השומרון ומדינת ישראל.