אאא

תגובות נזעמות רבות זרמו בימים האחרונים לארגון הפעילים יד לאחים בעקבות פרסום מתריס ומקומם בתקשורת אודות ביקור של ילדי בית ספר בכנסייה כחלק מהכנה לחג השבועות, זמן מתן תורתנו. 

את הפרסום העלתה ח"כ נחמיאס-ורבין מסיעת המחנה הציוני שביומנה המקוון בחרה לשתף את הציבור בסיור שבו נכחה לפני חג השבועות יחד עם תלמידי כיתה ה' בבית הספר 'טבע'. הסיור נערך בכנסייה הפרבוסלבית 'סנט טאבתה' ביפו, ובמהלכו שוחחו עם הילדים אודות רות המואבייה שנטשה את דת האלילים ו"במקרה" (עפ"ל) עברה לדת היהודית. 

ח"כ נחמיאס-ורבין, כאם שנטלה חלק בסיור בכנסיה, התגאתה מאוד בביקור המתוקשר וכתבה: "היה מרגש". 

בארגון יד לאחים הניצב מדי יום בחזית המאבק בהתבוללות הגיבו על הדברים בפנייה דחופה אל שר החינוך נפתלי בנט במטרה שביקור נואל שכזה לא יישנה.

"אין צורך להכביר במילים בחומרת הדבר כאשר ילדים יהודים רכים בשנים (כתה ה'!) מובלים בכנסיה נוצרית ערב חג השבועות וסופגים הטפה נוצרית מובהקת", נאמר במכתב.

ביד לאחים תמהו: "מעניין מאד אם ילדים יהודים יקרים אלו גם הגיעו בערב חג מתן תורתנו, לבית הכנסת. האם הראו להם מהו ספר תורה?!". 

הפנייה אל השר נושאת אופי מעשי ותכליתי ובה נדרש מר בנט כשר החינוך כי "יואיל נא להנחות את מערכת החינוך על כל גווניה כי לא יקיימו מפגשים של בני דת אחת עם מקורות של בני דת אחרת". 

הרב שמואל ליפשיץ, מראשי יד לאחים, אמר השבוע בדאגה: "צריך להביט למציאות בעיניים. אנו עדים בארץ לבלבול זהות יהודית ולהתבוללות, ב'יד לאחים' אנו חווים זאת יום יום. אין ספק כי פריצת גבולות כזו, כשילדים קטנים ורכים מבקרים בכנסיה ושומעים הרצאה במקום – זהו ניגוד מוחלט של העמידה היהודית האיתנה המתבקשת. אנו מצפים ממשרד החינוך לעמוד גם הוא על העקרונות היהודיים בגאון".