אאא

מטוס ללא טייס הפועל בשירות צבא אסד, תקף הערב (חמישי) כוחות צבאיים של הקואליציה הבינלאומית הנלחמת בסוריה בהובלתה של ארצות הברית.

דובר הכוחות הדגיש, כי זו הפעם הראשונה שכוחות של הקואליציה הותקפו בצורה זו. כנראה בתגובה לכך, תקפה ארה"ב בפעם השלישית במספר בשלושת השבועות האחרונים כוחות בשירות צבא אסד.

"הצבא האמריקני תקף מל"ט שירה לעבר כוחות הקואליציה, וכן כלי רכב שנשאו נשק. לא היו נפגעים בקרב כוחות הקואליציה", נכתב בהודעת הקואליציה.

בתוך כך, אחד מפלגי המורדים במשטר אסד, "צבא הקומנדו של המהפכה", טען היום שהצליח להפיל מזל"ט איראני במדבר הסורי - זאת לאחר שאתמול פורסם סרטון שמתעד, כביכול, איך האיראנים מתחקים אחרי מל"ט אמריקני במדבר הסורי ומתרברבים בכך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המעקב האיראני אחר המל"ט האמריקני, לטענתם (צילום: מתוך פייסבוק)

גם שלשום תקפו מטוסי הקואליציה הבינלאומית את הכוחות המזוהים עם משטר אסד באזור א-תנף, סמוך לגבול עיראק. בהודעת הפנטגון האמריקני נאמר: "הכוחות הסוריים איימו על הכוחות האמריקניים ושותפיהם בדרום המדינה. חרף התראות ואזהרות קודמות, כוחות הנלחמים עבור המשטר הסורי נכנסו לאזור חיץ מפורז ומוסכם עם טנק, ארטילריה, נשק נגד מטוסים, רכבים משוריינים ויותר מ-60 חיילים".

בתקיפה זו נהרגו לפחות 17 חיילים וחמושים. גורם רשמי בצבא אסד אישר אתמול את התקיפה של מטוסי הקואליציה הבינלאומית נגדו, והוסיף: "התוקפנות הזו מדגישה פעם נוספת את העמדה של הכוחות האלה, שתומכים בטרור בזמן שהצבא הסורי ובעלי בריתו נוחלים הישגים יום יומיים במאבק נגד ארגון דאעש. הפיקוד הכללי של צבא סוריה מזהיר מהסכנות הטמונות בהסלמה הזו והשלכותיה".

"הצבא הסורי ובעלי בריתו נחושים להמשיך את המלחמה נגד ארגוני הטרור ובראשם דאעש וג'בהת א-נוסרה ולרדוף אחר שרידיהם בכל רחבי סוריה", הוסיף הגורם.

תוצאות הפלת המזל''ט האיראני, לטענת המורדים (צילום: מתוך פייסבוק)
תוצאות הפלת המזל"ט האיראני, לטענת המורדים (צילום: מתוך פייסבוק)