אאא

בעקבות הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בחשד לביצוע עבירה פלילית בעת שהותו בכלא, בהוצאת מידע על אירוע ביטחוני שהצנזורה אסרה פרסומים אודותיו, מבקשת הפרקליטות לדחות את מועד הדיון בעניינו בוועדת השחרורים שנקבע ליום ראשון הקרוב.

בהודעת הפרקליטות נאמר כי פרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, פנה למשטרה בבקשה לקיים בדיקה בחשד לביצוע עבירה פלילית על ידי האסיר אהוד אולמרט במהלך שהותו בכלא.

החשדות לגבי אולמרט החלו בעקבות ספר שהוא כותב בתקופת מאסרו, כאשר חלקים מהספר עוסקים בנושאים ביטחוניים רגישים.

"לאחרונה", כך לפי הפרקליטות, "אירע אירוע שבו נתפס אצל אחד מעורכי דינו של אולמרט, בצאתו מביקור בכלא, פרק מהספר, העוסק באירוע ביטחוני שהצנזורה אסרה פרסומים אודותיו. הפרק כולל, בין היתר, פרטים מבצעיים סודיים שלא אושרו לפרסום בעבר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"החשד שנבדק הוא כי אולמרט העביר הפרק לגורמים בלתי מורשים שונים, מחוץ לכלא, בניגוד להוראות חוק העונשין ולאזהרות שניתנו לו בעבר. אי הקפדה מוחלטת על שמירת סודות אלה, בניגוד להוראות החוק ולכללים שנקבעו על ידי גורמי הביטחון המוסמכים, מקים חשש לדליפת המידע – דבר שעלול היה לגרום נזק חמור לביטחון המדינה. לפיכך, הוחלט על ביצוע בדיקה משטרתית כאמור".

עוד נמסר כי "במסגרת הבדיקה נגבו עדויות מגורמים שונים ונתפסו מסמכים שונים. הבוקר ערכה המשטרה, בין היתר, חיפוש במשרדי הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות (ולא במערכת העיתון), וזאת בעקבות צו בימ"ש שאישר זאת.

"בהמשך, לאור ממצאי הבדיקה, תתקבל החלטה אם להפוך בדיקה זו לחקירה פלילית מלאה".

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט דחתה את הבקשה לדחות את הדיון.