אאא

לאחר שנה וארבעה חודשים בבית הכלא, הבוקר (חמישי) ישמע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט האם ועדת השחרורים נענתה לבקשתו לשחרור מוקדם מהמאסר.

במידה ובקשתו לניקוי שליש מעונשו תתקבל, והפרקליטות - שמתנגדת לשחרור המוקדם - לא תבקש עיכוב ביצוע, הרי שאולמרט ישתחרר ביום ראשון הקרוב מהכלא.

הפרקליטות התנגדה בוועדה לשחרור של אולמרט בעקבות פרשיית הספר והחשדות להדלפת חומרים מסווגים.

מקורביו ציינו בפני 'ידיעות אחרונות' כי במידה ויוחלט שלא לשחררו הרי שהוא מתכוון להגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט המחוזי. "כל כולו מרוכז בהחלמה ובשחרור מהכלא. הוא חושב ובצדק שלא מגיע לו להיות שם עוד יום אחד נוסף. אין שום הצדקה להישארותו בכלא", אמרו מקורביו.

בדיון שנערך בוועדה בשבוע שעבר, דיבר אולמרט בהתרגשות על משפחתו. בדבריו, פנה לפרקליטות ואמר: "הפכתם אותי לבוגד".

לאחר הדיון אושפז אולמרט למשך כשבוע בבית החולים 'שיבא' בתל השומר, לאחר שחש ברע. אתמול הוא שוחרר מבית החולים ושב לתאו בכלא מעשיהו.

כזכור, פרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, פנה למשטרה בבקשה לקיים בדיקה בחשד לביצוע עבירה פלילית על ידי אולמרט, לאחר שפרק, מתוך הספר שכתב בכלא, נתפס אצל אחד מעורכי דינו בצאתו מהכלא ובפרקליטות טענו כי הפרק עוסק באירוע ביטחוני שהצנזורה אסרה כל פרסום אודותיו.

סניגוריו של אולמרט, עורכי הדין שני אילוז ואלי זהר, התייחסו בדיון לפרשת הספר ואמרו כי "יש לדחות מכל וכל, ועל הסף, את כל ניסיונות ההשפעה החיצוניים והבלתי ראויים שהופעלו על הוועדה בימים האחרונים במטרה להטות את דעת חבריה, וחבל שכך נעשה. מעל לכל אנו דוחים בשאט נפש את הטענה משוללת היסוד לפיה אולמרט עמד באיזשהו מעשה שעשה לפגוע בביטחון המדינה".

כזכור, אולמרט נכנס לכלא בחודש פברואר 2016, לאחר שנגזר עליו 27 חודשי מאסר בגין הרשעותיו בקבלת שוחד של 60 אלף שקלים בפרשת חברת "הזרע", שהיא חלק מפרשת הולילנד והרשעתו בשיבוש מהלכי חקירה בפרשות הולילנד וטלנסקי.