אאא

כולנו הגברים נקראים בימי הקיץ החמים עת כל הג'וקים יוצאים מחוריהם כדי להשמיד להרוג ולאבד את המקקים ודומיהם וכדי להציל את המין הנשי מהחרדה המשתקת בדמות ג'וק בבית. השאלה אם אנחנו גם נהנים מזה... אם התשובה היא כן תשקלו אולי טיפול מתאים.

החוקרת ארין באקלס, מאוניברסיטת קולומביה הבריטית מצאה במחקר שערכה, כי אנשים שאוהבים להרוג חרקים הם בעלי נטיות סדיסטיות חזקות יותר מאחרים. בנוסף היא גילתה כי ההנאה של סדיסטים מסבלם של אחרים גוברת כשהם לא מנסים להילחם בחזרה.

לדבריה, מחקרים כאלה נחוצים כדי להראות כמה נפוצות תכונות אלו ואולי להגדיר מחדש את האופן שבו אנחנו מסתכלים על סדיזם ועל הטיפול בו.

"לאנשים קשה ליישב תכונה כמו סדיזם במשבצת של תפקוד פסיכולוגי נורמטיבי", הדגישה באקלס בהודעה לעיתונות לאחר פרסום המחקר שלה. "אבל הממצאים שלנו מראים שנטיות סדיסטיות קיימות גם בקרב אנשים 'רגילים' רבים וחשוב לתת על כך את הדעת. האנשים האלו הם לא בהכרח רוצחים סדרתיים, אבל הם מפיקים תועלת רגשית מגרימת סבל או מצפייה באחרים סובלים".

באקלס ציינה במחקרה כי "לסדיסטים מתונים חסרה אמפתיה, ויש להם מוטיבציה פנימית לפגוע באחרים. עם זאת, לא סביר שהם יתנהגו כמו פושעים מסוכנים, כי ברוב המקרים הם מסווים את הדחפים האלה בגלל פחד מיחס החברה או מעונש".