אאא

לאחר הטרגדיה: משרד הבריאות הוציא הבוקר (רביעי) צו סגירה לבית האבות 'Tender Loving Care' באור יהודה בעקבות מותו של קשיש בן 80 שהובהל בסוף השבוע שעבר לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא פצוע וחבול קשות עקב חשד להתעללות קשה. מטפל בבית האבות נעצר בחשד להתעללות בחסר ישע ומעצרו הוארך בבית המשפט.

לפי הודעת משרד הבריאות, ביום חמישי שעבר עבר דיווח פנימי על האירוע החריג הנוגע לקשיש המנוח, אך רק יממה לאחר מכן הועבר לאשפוז בבית החולים שיבא כשהוא מלא בסימני אלימות קשים, שם הלך לעולמו. "התרחשות האירוע והתנהלות המוסד הסיעודי לגביו, על פי הידוע לנו עד כה, מביאים למסקנה כי קיים חשש רב כי קיימת סכנה מיידית למטופלים בו ועל כן, מוצא צו סגירה למוסד".

במקביל, נשלחה למוסד הזמנה לשימוע שיתקיים בצהריים. לפי תנאי צו הסגירה, לא יוכל בית האבות לקבל חולים חדשים לאשפוז, כולל כאלו הממומנים באופן פרטי. כל עובד מעובדי משרד הבריאות יוכל להיכנס למוסד בכל עת ולדרוש כל מידע.

לפני פטירתו הספיק הקשיש להתלונן בפני שוטר שהגיע למיטתו ולמסור עדות על התעללות קשה שעבר בבית האבות בידי אחד המטפלים שהיכה אותו והתעלל בו בדרכים מחרידות שהדעת לא סובלת.

בסוף השבוע נעצר המטפל. "זאת התעללות לשמה", אמר נציג המשטרה אורי וולף בדיון בבית משפט השלום בתל אביב, שבסופו הוארך מעצרו של החשוד בשלושה ימים: "אני מוצא כי קיימת תשתית ראייתי המבססת חשד סביר נגד החשוד", קבע השופט ד"ר אילן צור.

רמי איגרא, מנכ"ל ומייסד רשת Tender Loving Care, אמר אתמול בתגובה: "אנחנו משתפים פעולה באופן מלא עם המשטרה ומדריכים את המטפלים שלנו ברמה יומיומית איך להתנהג בצורה נאותה ומכובדת עם המטופלים. המטפלים שלנו עובדים שנים ולא היו נגדם תלונות בעבר. יש סיבות רפואיות שאנחנו לא יכולים להתייחס אליהן מטעמי צנעת הפרט וסודיות רפואית. אנחנו מגנים כל אלימות ונחכה לתוצאות הנתיחה כדי לדעת טוב יותר מה קרה".