אאא

פצוע קשה טופל על ידי מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף יבנה לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בתוך מרכול של 'שופרסל' ביבנה, בידי מחבל פלסטיני. בזירה טופלו גם מספר נפגעי חרדה.

בתום מרדף קצר נלכד הדוקר, פלסטיני בן 19 מהכפר יטא שליד חברון, שהודה בחקירתו כי בא לרצוח יהודים.

מתיאורם של עדי ראייה ניתן להבין את הפאניקה ששרה במקום. לדבריהם, הקופאיות צרחו כשראו את הדקירה, את הפצוע שותת דם מגבו וכתפו ואת שלוליות הדם שנוצרו בחנות.

נתנאל מויאל, חובש רפואת חירום של איחוד הצלה, מספר: "תוך כדי עבודתי בסמוך למקום נמסר על אירוע חריג בשופרסל. יצאתי מיידית למקום והענקתי טיפול רפואי ראשוני לפצוע קשה שנדקר בפלג גופו העליון. תוך כדי הטיפול הצטרפו אלי חובשים נוספים וצוות ניידת טיפול נמרץ שהעבירו אותו תוך המשך טיפול רפואי לבית החולים קפלן ברחובות".

הטיפול בנדקר, בתוך המרכול (צילום: מתוך ynet)
הטיפול בנדקר, בתוך המרכול (צילום: מתוך ynet)

חובש רפואת חירום במד"א איציק יום טוב שהגיע ראשון לזירה סיפר: "כשהגעתי למקום הובילו אותי פנימה שם ראיתי גבר בשנות ה-40 שוכב בהכרה כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות ועצירת דימומים והוא פונה במהירות לבי"ח קפלן כשמצבו קשה".

מדוברות מד"א נמסר: חובשים ופראמדיקים מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים קפלן גבר כבן 43 במצב קשה ולא יציב עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון.

דוברות המשטרה (שפלה): "ברחוב דרך הים ביבנה התקבל דיווח ראשוני על אדם שנדקר במרכול, כוחות במקום. מדובר בצעיר בן 19 שהגיע למרכול ודקר גבר בן 42. החשוד נעצר על ידי אזרחים וכוח משטרה שהגיע אל המקום. מדובר בחשוד תושב שטחים, ומממצאי חקירה ראשוניים עולה חשד כי המניע לאירוע הוא לאומני. הפצוע פונה במצב קשה לבית החולים קפלן. החשוד בחקירת משטרת ישראל וכוחות הביטחון".

צוות חדר הטראומה במרכז הרפואי קפלן מסר, כי "לבית החולים הובהל פצוע בגילאי הארבעים לחייו במצב קריטי מסכן חיים באופן ממשי עם דקירת חזה, צוואר וראש חודרנית. הוא הונשם והורדם וקיבל טיפול ראשוני לעצירת דם מיידית בחדר הטראומה ועבר להמשך טיפול ניתוחי מציל חיים בחדר הניתוח. בנוסף, הגיעו 3 נפגעי חרדה שמטופלים ע״י צוות חדר המיון".

(צילום: עידו ארז, ynet)
(צילום: עידו ארז, ynet)
הגדלה
(צילום: עידו ארז, ynet)
(צילום: עידו ארז, ynet)