אאא

ראשי המפלגות החרדיות אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני ייפגשו מחר בלשכתו של דרעי במשרד הפנים בכדי לדון בחילולי השבת ברכבת ישראל, כך נודע ל"כיכר השבת".

הפגישה תתקיים בשעה 8:30 וישתתפו בה חברי 'ועדת הארבעה', חברי הכנסת יואב בן צור, ישראל אייכלר, מכאל מלכיאלי ואורי מקלב. 

כזכור, בשבוע שעבר שיגרו חברי הכנסת החרדים מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו כתבו בין היתר: "בשבת הקרובה ובשבת שלאחריה מתוכננות להתבצע עבודות תשתית על ידי רכבת ישראל בחסות משרד התחבורה ובגיבוי משרד העבודה, בניגוד לסיכומים והבטחות המושתתות על שמירת הסטטוס קוו ושמירת השבת במרחב הציבורי".

לדבריהם: "מדיניות הממשלה המוצהרת והמוסכמת הינה לקדש את קדושת השבת כערך עליון ולמנוע את היותה של השבת יום ככל הימים. אנו פונים אליך מתוקף תפקידך כמי שעומד בראשות הממשלה לדרוש קיום ויישום מדיניות הממשלה המוסכמת, ועל כן עליך להורות על הפסקת העבודות בשבת לחלוטין".

כמנהגם בחודשים האחרונים, החכי"ם החרדים שיגרו איום לעבר נתניהו: "אנו מבהירים, כי בשום פנים ואופן לא ניתן יד לשום היתר או הקלה בפגיעה בשבת, בכך שעבודות תשתית ותחזוקה מלכתחילה מתוכננות להיעשות ולהתבצע בשבת פעם אחר פעם בחסות ובגיבוי משרדי ממשלה, תוך הפרה של מדיניות הממשלה ורמיסת שבת קודש ופגיעה באבני היסוד של העם היהודי".