אאא

נמשכת מחאת הנכים: עשרות נכים חסמו הבוקר (חמישי) לתנועה את כביש 4 לכיוון דרום באזור מחלף מורשה, הכביש נחסם למשך כשעה, במקום מורגשים עומסי תנועה כבדים.

בשעה האחרונה הצליחה המשטרה לפתוח את חלקו של הכביש באופן המאפשר זרימת התנועה.

מהמשטרה נמסר כי ההפגנה מתוכננת להתקיים במשך כשעה וכי הנהגים מתבקשים להימנע מלהגיע לאזור והתנועה תופנה לכביש מספר 5. עדכונים על מצב התנועה בכביש מועברים באפליקציית 'ווייז'.

הנכים הבוקר בכביש 4 (צילום: דוברות המשטרה)

הנכים דורשים מהממשלה להעלות תא קצבת הנכות ולהתאימה לשכר המינימום במשק.

מהמשטרה נמסר: "הבוקר הגיעו מפגינים לתחנת דלק בכביש 4 סמוך לבני ברק, להפגין בעד אוכלוסיית הנכים. לציין ולהבהיר, כי מחאה זו אינה באישור משטרת ישראל. כעת נחסם לתנועת כלי רכב כביש 4, מצומת גהה ועד מחלף גבעת שמואל, מצפון לדרום. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור ולעשות שימוש בדרכים חלופיות כמו גם בתוכנת ה-waze.

משטרת ישראל קוראת לציבור המפגינים לכבד את החוק ולשמור על הסדר הציבורי. משטרת ישראל מכבדת ותאפשר את חופש המחאה אך לא תתיר הפרה של החוק ומרקם החיים של תושבי האזור".

ההפגנה הנוכחית מצטרפת להפגנות קודמות שנערכו השבוע בהם חסמו המוחים מספר צירי תנועה מרכזיים, ביום שני חסמו הנכים את הכביש המוביל לבית ינאי, החסימה התבצעה בשעות הערב וגרמה לעומסי תנועה כבדים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בראשון חסמו הנכים את כביש 4 באזור אור עקיבה החסימה הייתה לזמן קצר אך הספיקה לגרום לפקקי תנועה.

בשבוע שעבר עצרה המשטרה חמישה מפגינים נכים שהפרו את הסדר הציבורי בחסימות הכבישים.

שם התקיים עימות אלים עם השוטרים , המפגינים טענו כי השוטרים נהגו באלימות מופרזת והפילו נכים מכיסאות הגלגלים.

המשטרה טענה מנגד כי ההפגנה התנהלה ללא רישיון ושהמפגינים נהגו באלימות כלפי השוטרים, תוך שימוש בחלקי כיסאות הגלגלים, ואף איימו כי יציתו את עצמם.

מחאת הנכים הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)
מחאת הנכים הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)