אאא

במשטרה מנסים בכוח לקשור את נתניהו לחקירות שמתנהלות נגדו, לדברי גורמים במשטרה לתקשורת, איש העסקים ארנון מילצ'ן שנחקר באזהרה במשך שלוש שעות חיזק את החשד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורם המקורב לראש הממשלה מסר בתגובה לפרסומים כי "כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות העמוקה ורבת השנים של ראש הממשלה נתניהו עם ארנון מילצ'ן הוא חסר בסיס וממילא נדון לכישלון. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

מילצ'ן, החשוד במתן שוחד במסגרת תיק 1000 בנושא הענקת המתנות לראש הממשלה ולרעייתו, היה בטוח שגם בפעם השלישית שבה פגש את חוקרי המשטרה - הפעם בלונדון - ימסור עדות פתוחה. הוא הופתע כשהפך לחשוד והוזהר בידי חוקריו. ראש יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור, וצוותו חקרו את מילצ'ן במשך שלוש שעות. בראש צוות החקירה עומד ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי.

גורמים המעורים בחקירה אמרו לתקשורת כי עדותו של מילצ'ן היא עוד חלק בפאזל החקירה נגד ראש הממשלה. לדבריהם, בעדותו הקודמת מיתן את דבריו - אך הפעם חיזק את החשד נגד נתניהו בחקירה שנמשכת כבר חודשים ארוכים אך ללא התקדמות ממשית.

מילצ'ן כבר מסר פעמיים עדויות בביקוריו בישראל בעניין המתנות שהעניק לראש הממשלה. החוקרים גם הגיעו לקבלות של הסיגרים שנקנו בין היתר בישראל ואולם עד כה איש העסקים לא היה חשוד בדבר.

בעקבות ישיבות שנערכו במשטרה, הבינו שיתקשו מאוד לגבש המלצה לכתב אישום נגד ראש הממשלה, שחשוד בקבלת טובות הנאה ושוחד, אם מי שנתן את המתנות בעצמו לא חשוד במאום. במצב זה, סברו שנתניהו יטען כי מדובר במתנות בין חברים ולכן ככל הנראה נחקר מילצ'ן באזהרה אם כי עדיין ייתכן מאד שהחקירה עדיין תסתיים בלא כלום.