אאא

הלילה בוצע גל מעצרים נרחב בדרום ומרכז הארץ במהלכו נעצרו 47 חשודים בעבירות פליליות חמורות הכוללות סחר באמצעי לחימה וסמים ואלימות. המבצע יצא לדרך לאחר שניתן האות בתום טקס מרגש במעמד המפכ"ל, רב ניצב רוני אלשיך, בו נחשף הסוכן ובוצע תדרוך הכוחות אשר מנו כ-250 שוטרי, בלשי ולוחמי משטרת ישראל המלווים בכלבי משטרה המיומנים באיתור סמים ואמל"ח.

במהלך טקס חשיפת מבצע סוכן "איש הברזל", טרם המעבר לשלב הגלוי, ציין מפקד המחוז הדרומי במשטרת ישראל ניצב דוד ביתן כי "זאת הפעלה חריגה בעוצמתה ובהיקפה לנוכח טיבם של החשודים המופללים. אנו כמשטרה רואים חשיבות בהעלאת תחושת הביטחון של האזרח הנורמטיבי ובקיומה של סביבה בטוחה יותר עבור אותו האזרח". 

לאחרונה זוהתה עלייה במתיחות בין ארגוני פשיעה שונים, ואף התרחשו מספר חיסולים של דמויות דומיננטיות בקרב ארגונים אלו. על מנת למגר פעילות עבריינית זו, עלה צורך מבצעי לטיפול במחוללי הפשיעה. על כן, פעלה המשטרה בדרכים יצירתיות, תוך שימוש ביכולות מבצעיות וטכנולוגיות מתקדמות, על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע מחד, ולאסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים מאידך. 

סוכן סמוי שהופעל על ידי המשטרה ונטמע בין גורמים עברייניים תוך שהוא חודר לעומק פעילותם, הצליח במהלך החודשים האחרונים לאסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים שסביבו, זאת, תוך הכוונה ממוקדת ומקצועית על ידי מפעיליו במשטרה. במהלך פעילותו הצליח הסוכן לרכוש מידיהם של סוחרי סמים כמות רבה של סם מסוכן מסוגים שונים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כמו כן רכש גם אמצעי לחימה שונים כגון אקדחים, מטען חבלה ועוד. בנוסף, הצליח הסוכן לאסוף ראיות מפלילות כנגד מי מהחשודים בעבירות אלימות קשה. במהלך הפעלתו זיהו מפעיליו במשטרה את ה"פוטנציאל" הגלום בסוכן וזה הפך בתיאום עם הגורמים הרלוונטיים לעד מדינה.

במהלך הלילה פשטו הכוחות על בתיהם של החשודים, ביניהם ראשי ארגון פשיעה, עצרו אותם וביצעו חיפוש בביתם. במהלך חיפושים אלו הצליחו השוטרים לאתר ולאסוף ראיות נוספות המצטרפות לשלל הראיות הקיימות עד כה בתיקי החקירה שהושגו במהלך פעילותו של הסוכן הסמוי. בנוסף, ברשותם של החשודים נתפסו עשרות כלי רכב שלגבי חלקם צפויה להיות מוגשת בקשה לחילוט, מעבדת סמים וסמים נוספים וסכום של מאות אלפי שקלים.

במהלך היום יובאו החשודים בפני בית המשפט באשקלון לשם הארכת מעצרם והמשך פעולות החקירה הנדרשות.