אאא

בפעילות שנערכה היום (חמישי) על ידי מפקחי היחידה הארצית במפעל למילוי שמנים השוכן בכפר ברטעה - שחלקו נמצא בשטחי הרשות הפלסטינית - נתפסו סלילי מדבקות רבים מאוד ועליהן סימוני כשרות אשר נמצאו מזויפים, כאשר השמנים ככל הנראה הועברו לשטח ישראל ונמכרו תחת כשרות מזוייפת.

בבדיקה שנערכה על ידי הרבנות הראשית לאחר הפשיטה עם גופי הכשרות המופיעים על התוויות נמסר כי סימוני הכשרות מזויפים ואין הם נותנים שירותי השגחה במקום מהרבנות הראשית נמסר כי ע"פ הידוע ישנה תוצרת שכבר נמצאת בשווקים ועל כן קוראת לציבור לפקוח עין ולהיזהר וכן נמסר כי כנגד המעורבים וכנגד האחראים למעשה ינקטו אמצעים כחוק.

בעקבות הפשיטה והממצאים נשלחה הודעה לכלל משגיחי הכשרות באזורים המיועדים כי אין לקלוט מוצרים אלו במקומות המושגחים.

בעקבות כך פונה הרבנות הראשית לדווח ליחידה הארצית על כל מקום בו השמנים נמכרים או נעשה נסיון לשווקם על מנת למנוע את כניסתם לשוק ולפעול לעצירת זיופים אלו.

רשימת סלילי המדבקות שנמצאו במפעל הפלסטיני: 

שמן חמניות 2700 מ"ל משווק ע"י א.ע סחר לשיווק, מסומן ככשר בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית וחתם סופר בני ברק.

 שמן תירס אל בסמה 2700 מ"ל מסומן ככשר בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית.

שמן זית ירושלמי 630 ליטר (הטעות במקור במדבקה) מסומן ככשר בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית וחתם סופר בני ברק.

שמן קנולה מזוכך שמן השף 17.4 ליטר מסומן ככשר בהשגחת בד"ץ בית יוסף ובאישור הרבנות הראשית לישראל ( אינו מיובא לארץ כבר למעלה מחצי שנה).

שמן סויה משווק ע"י שמן אלבסמה 16 ליטר מסומן ככשר בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית וחתם סופר בני ברק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שמן קנולה שאטו 1 ליטר מסומן ככשר בהשגחת בד"ץ העדה החרדית לימות השנה בד"ץ בית יוסף כשר לפסח ובאישור הרבנות הראשית לישראל.

שמן צמחי מזוכן שמן בסמה מזוכך 16 ק"ג מסומן ככשר בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית וחתם סופר בני ברק.

שמן קנולה משווק ע"י הדר שיווק 2700 מ"ל מסומן ככשר בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית וחתם סופר בני ברק.

כמו כן, ברבנות מבהירים כי  בתמונות מופיע שמן עם הלוגו של "שאטו" מבדיקה שנערכה עם גופי הכשרות הרלוונטיים עולה כי ישנו מוצר בעל שם זהה המשווק בחלקו ברשתות השיווק והינו כשר, הסימונים למוצר הכשר שנמסרו על ידי היבואן ואושרו על ידי גופי הכשרות והרבנות הראשית מופיעים גם הם בתמונות.