אאא

משטרת ישראל חוקרת בימים אלו חשד לסחיטה באיומים של קשישה תושבת אשדוד בת 73 לאחר שזאת נתפסה גונבת מוצרי מזון בשווי כ-80 שקל ממעדניה. הסכום אותו ‏"נדרשה" הקשישה לשלם בכדי שלא ידווח המעשה למשטרה - 17 אלף שקלים.

חקירת המשטרה החלה לפני ימים ספורים לאחר שהקשישה התייצבה בתחנת המשטרה ודיווחה כי נתפסה במעשה גניבה וכי נותרה כעט ללא פרוטה למחייתה ועל כן גמלה בליבה ההחלטה "להסגיר" עצמה.

בעקבות דיווחה, עיכבו חוקרי המשטרה שלושה חשודים לחקירה - בעל העסק כבן 52, מנהלת המעדניה כבת 50 ואחראי הביטחון במקום כבן 51. בתום חקירתם בה טענו כי היא, הקשישה, זאת שהציעה להם את הפיצוי הכספי שוחררו השלושה בתנאים מגבילים.

‏תחילתה של הפרשייה לפני כשבוע ימים אז נתפסה הקשישה גונבת מוצרי מזון, נקניק וחבילת סוכריות, בשווי כ-80 שקל. הקשישה נתפסה על ידי עובדי המקום והוכנסה אל משרד העסק שם על פי החשד הציבו מי מהחשודים תנאי לקשישה - משטרה או תשלום פיצוי.

‏מאחר והקשישה חששה מתוצאות מעשיה, ביקשה לא לערב את המשטרה, קבעו לה החשודים כי עליה לשלם במידי סכום "פיצוי" בגובה 17,000 שקלים. החשודים ניסו אף לחייב את כרטיס האשראי שהיה ברשותה אך ללא הצלחה. משכך, חוייבה הקשישה לרשום עבורם 12 המחאות בסך 1,417 שקלים כל אחת, המחאות שנרשמו ללא מוטב.

ימים ספורים לאחר מכן חזרה הקשישה אל המעדניה וביקשה להקל עמה בסכום ושזה יעמוד על 12,000 "בלבד", והיא אף הביאה להם סכום מזומן של 1,000 שקל בתמורה לאחת המחאות אך החשודים לא נענו לבקשתה תוך שציינו כי חסר עוד 417 ש"ח על מנת לקבל חזרה לידיה המחאה אחת.

יתרה מכך, גם את כסף מזומן זה שהביאה נטלו החשודים לכיסם, ותחנוניה כי אינה מצליחה למשוך כסף נוסף מהבנק נפלו על אוזניים ערלות. אם לא די בכך, אילצו החשודים את הקשישה לרשום מכתב בו היא מתנצלת על מעשיה וכי היא מוכנה מיוזמתה, כביכול, לשלם פיצוי בסכום זה שנקבע למעשה על ידם.

כשהבינה הקשישה שנותרה ללא פרוטה כלל, בחרה והגיעה אל תחנת המשטרה, כאמור, וביקשה מחוקרי המשטרה להיעצר מאחר ואין ביכולתה לשלם לחשודים. בעקבות דיווחה נעצרו לחקירה שלושת החשודים ומסרו גרסתם. בסיום חקירה שוחררו השלושה בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת.