אאא

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך הגיב בצהריים (חמישי) לנאום ראש הממשלה בנימין נתניהו, בו תקף את חוקרי המשטרה וההמלצות המסתמנות נגדו ואמר כי "המשטרה לא חלק מהשיח הזה". 

במהלך טקס חילופי מפקד מחוז חוף של המשטרה נשאל רב ניצב אלשיך על נאומו של נתניהו והגיב: "אנחנו לא צריכים להיות חלק מהשיח הזה. אנחנו צריכים לעשות את העבודה המקצועית שלנו, ככה אנחנו עושים, וכך נמשיך לעשות".

לדבריו: "אני רואה עסקים כרגע כרגיל במשטרה. אני לא מזהה שהשיח הציבורי מפריע למשטרה לעשות את עבודתה ונמשיך לעשות אותה. הדיון הוא דיון ציבורי".

כזכור, בנאומו תקף נתניהו את המשטרה ואמר: "המכפישים בכיכרות ובמהדורות ינסו לנפח את הבלון הזה לפני שיוצא ממנו כל האוויר. עכשיו הם מנסים לבנות מתח, 'מה יהיה עם ההמלצות?'. אז אני הולך לעשות לכם ספוילר. בעוד שבועות בודדים ישבו באולפני הטלויזיה כתבים ופרשנים והם יפתחו את מהדורת החדשות בכותרות מפוצצות: 'המלצות חמורות ביותר, יש לומר חמורות מאוד. רוצה לומר, מן החמורות שידעה המדינה'".

לדבריו: "אתם בטח שואלים את עצמכם איך אני יודע את זה. כבר בינואר לפני כמעט שנה הודלף 'המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו'. יש עיתונות טובה. הם ידעו כבר לפני שנה, רק כמה ימים אחריי שנפתחה החקירה. אז יש לי שאלה, בשביל מה היה צריך עוד חמש חקירות? בשביל מה היה צריך עוד שנה? בזבוז זמן, בזבוז כספי ציבור. אז יהיו המלצות, אז מה".