אאא

אחר הצהריים (ראשון) הוגש כתב אישום נגד נור תמימי, בת דודתה של הנערה עאהד תמימי, שתועדה מכה חייל צה"ל בנבי סאלח לפני כשבועיים.

נור בת ה-21 מואשמת בעבירות של תקיפת חייל בנסיבות מחמירות והפרעה לחייל במילוי תפקידו.

 הארכת המעצר לעאהד תמימי, בשבוע שעבר (צילום: גיל יוחנן, ynet)

כזכור, בסרטון נראות בנות משפחת תמימי, כשאחת מהן מתגרה בחיילים שעומדים במקום, מציקה להם, מנסה להרביץ להם ולבעוט בהם, והם שומרים על איפוק קיצוני.

הנערה שמרביצה לחיילים ומתגרה בהם היא עאהד תמימי, שקוראת לחיילים בסרטון לצאת מהחצר שבה הם נמצאים כשאישה נוספת מגיעה למקום ומנסה לחצוץ בינה לבינם למרות שהם כאמור לא מגיבים להתגרות.

 סרטון השפלת החיילים בידי הנערה (צילום: מתוך פייסבוק)

זו אינה הפעם הראשונה שבה אחד מבני משפחת תמימי מתועדים מתגרים בחיילים. לפני כמה שנים תועדה עאהד תמימי נושכת חייל אשר שהגיע לעצור את אחיה, במהלך עימותים שפרצו במסגרת ההפגנות השבועיות בכפר. במקרה אחר היא תועדה כשהיא צועקת וצורחת על איש כוחות הביטחון במהלך הפגנה ומנסה להוציאו משלוותו.

בשבוע שעבר התקשר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לבאסם, אביה של עאהד תמימי, עודד אותו ודרש בשלומה של בתו. האב באסם תמימי, אחד מפעילי הפת"ח הבולטים של הכפר נבי סאלח שמקדם בין היתר את ההפגנות השבועיות בכפר, ענה לאבו מאזן כי עאהד - שעצורה מאז פרסום הסרטון - "עדיין חזקה, קשוחה, מאמינה בצדקת דרכה ומוכנה לאתגר את הכיבוש הישראלי".