אאא

שני ערבים, תושבי מזרח ירושלים, יובאו היום (שלישי) לבית המשפט השלום בעיר, לאחר שנעצרו בתחילת השבוע בחשד לתקיפה על רקע גזעני של שני חרדים.

המשטרה פתחה בחקירת מקרה זה, בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה ביום ראשון בלילה על ידי שני צעירים חרדים, שטענו כי כשהלכו בשבת לפנות בוקר לכיוון בריכת השילוח פגשו בהם שני צעירים, תושבי המקום, חסמו את דרכם והחלו לגדף ולקלל אותם, בערבית ובעברית, ואף היכו ותקפו אותם.

מעדות החרדים כפי שנמסרה לארגון 'חוננו' שפנה איתם למשטרה עולה, כי במהלך האירוע חייבו אותם התוקפים לומר בערבית את פסוקי ה"עדות" של המרת הדת מהקוראן, לשבח את פיגועי החמאס, לקלל את מדינת ישראל ואת נתניהו - תוך שהערבים מתעדים זאת.

הצעירים שהותקפו (צילום: ארגון חוננו)
הצעירים שהותקפו (צילום: ארגון חוננו)

יצויין, כי השניים לא נזקקו לטיפול רפואי והצליחו להמשיך בדרכם. כאמור, מיד עם קבלת תלונתם פתחה המשטרה בחקירה מאומצת תוך הפעלת אמצעים גלויים וסמויים שהובילו לאיתור זהות החשודים ומעצרם תוך מספר שעות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

החשודים, בני 18 ו-19 ממזרח ירושלים, הובאו לחקירה בתחנת שלם בחשד ל"תקיפה ממניע גזעני". בפני בית המשפט הם יובאו היום כאמור לשם הארכת מעצרם.

מדוברות משטרת ירושלים נמסר: "מדובר באירוע חמור שעל פי החשד בוצע ממניע גזעני. מרגע הגשת התלונה, והודות לפעולות חקירה מקצועיות ומורכבות שבוצעו על די החוקרים, תוך מספר שעות אותרו ונעצרו החשודים שהובאו לחקירה".

"המשטרה תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת למצות עימם הדין ותמשיך לפעול בפריסה המוגברת בעיר למען שלומם וביטחונם של כלל תושבי העיר ומבקריה".