אאא

אוסמה בן-לאדן הצעיר, בנו של חמזה בן-לאדן ונכדו של מנהיג אל קאעידה הידוע לשמצה אוסמה בן-לאדן, שחוסל בפשיטת קומנדו אמריקאית בפקיסטן ב-2011, נהרג ככל הנראה גם הוא בתקיפה אווירית שאירעה באזור הגבול בין פקיסטן ואפגניסטן. כך לפי כמה דיווחים בכלי תקשורת ערביים ובעיתון ה"קוריירה דלה סרה" האיטלקי.

לפי הדיווחים השונים, אוסמה הצעיר, בן ה-12, נהרג באירוע שפרטיו לא לגמרי ברורים כשלכל הצדדים יש כנראה סיבות להאפיל עליו. לא ידוע אם נהרג בהפצצה אווירית על מתחם אל קאעידה במקום או בפשיטה קרקעית. באתר "אל ערבייה" העריכו גורמים כי ייתכן שהוא מת בכלל ממחלה וכי השמועות נועדו כדי להאדיר את דמותו בעיני אנשי הטרור.

את דבר מותו חשף אביו חמזה, בעצמו רק בן 29, כשפירסם מכתב שדלף לרשתות החברתיות ובו הוא מספר למשפחתו על מות אוסמה הצעיר, לפני כמה חודשים. "הנכד של השהיד שלנו, אוסמה, עלה לגן העדן הגבוה ביותר", נכתב במכתב שככל הנראה נכתב באוגוסט האחרון. "הטרגדיות שאנחנו חווים רק מחזקות אותנו והופכות אותנו לאיתנים יותר", כתב חמזה בלי לציין את סיבת המוות.

חמזה בן לאדן בתמונה שפורסמה לאחרונה
חמזה בן לאדן בתמונה שפורסמה לאחרונה
הגדלה

חמזה בן-לאדן עלה בחודשים האחרונים לכותרות כמי שככל הנראה מנסה לתפוס את הפיקוד על ארגון אל קאעידה כיורש של אביו. רוב ההקלטות שהארגון פרסם בשנה האחרונה היו בקולו, ובהן הוא נשבע להמשיך את דרכו של אביו, להילחם בארה"ב ובישראל, לאחד את הארגון ולהחזיר אותו לגדולתו לאחר שאיבד את "המקום הראשון" לארגון המדינה האסלאמית.

לפני חודש פרסם הסי.איי.אי האמריקאי צילומים נדירים מחתונתו של חמזה שהתקיימה ככל הנראה באיראן לפני כ־10 שנים, זאת במסגרת מסמכים ויומנים אישיים שנתפסו בעת הפשיטה על אחוזתו של אוסמה בן לאדן בעת חיסולו. מלבד הצילומים הנדירים האלה לא קיימות למעשה תמונות שלו בגילו כיום. כנראה באל קאעידה לא מפרסמים אותם גם כדי לשמור על ביטחונו של איש הטרור הבכיר ביותר שלהם.