אאא

במשטרת ישראל התקבל אתמול (ראשון) דיווח על גניבת 435 טלאים וכבשים מדיר מהמושב עין הבשור שבחבל אשכול בדרום הארץ.

עם קבלת הדיווח במשמר הגבול, על גניבת הענק, פתחה היחידה המרכזית לחקירת פשיעה חקלאית של מג"ב בדרום בחקירה במסגרתה הגיעו לדיר עשרות אנשי מג"ב, חוקרים ומעבדה ניידת שהחלו באיסוף ממצאים וראיות מהמקום.

כבר בשלבים הראשונים של החקירה ועם איסוף הממצאים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות החלו החוקרים לחשוד כי אין מדובר בגניבה של ממש וכי ככל הנראה מדובר בניסיון הונאה.

ככל שנאספו הממצאים וככל שהתקדמה החקירה כך התחזק החשד שמדובר אכן בהונאה. במהלך חקירת החקלאי ובני משפחתו עלה החשד כי ככל הנראה הטלאים והכבשים נמכרו במהלך שנת 2017 ב"שחור" ללא דיווח לרשויות המס.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 כך סוכלה גניבת כבשים גדולה (דוברות המשטרה)

"עם קבלת הדיווח הקפצנו כוחות רבים למה שהיה נראה לנו כאחת מגניבות הצאן הגדולות ביותר בשנים האחרונות. עם איסוף הממצאים ופענוח הזירה התברר לנו כי מדובר בחשד להונאה בסכום של כחצי מיליון שקלים אותם העלימו ככל הנראה משפחת החקלאי", מסר קצין החקירות של מג"ב.

במג"ב אומרים כי הם "רואים בחומרה כל ניסיון להונות את משטרת ישראל בדיווחים כוזבים המאלצים את המשטרה בעת קבלת הדיווח להשקיע אמצעים ומשאבים רבים תוך הוצאות תפעוליות כספיות גדולות".

עוד מוסיפים במג"ב כי "במסגרת המאבק בפשיעה החקלאית נעשה שימוש באמצעים המתקדמים ביותר שעומדים לרשות המשטרה, אמצעים שמפענחים גם מקרים בהם מנסים להונות את רשויות אכיפת החוק". חקירת האירוע נמשכת