אאא

על אף שראש הממשלה בנימין נתניהו פעל מאז שעות הבוקר כדי למנוע שידור של קלטת מביכה של בנו יאיר בשיחה עם בנו של איש העסקים קובי מימון, ככל הנראה בעת שהשניים היו שתויים, חדשות 2 יפרסמו הערב (ב') את ההקלטות ובהן תיחשף שיחה בין יאיר לבנו של טייקון הגז בימים שבהם המדינה סערה בשל הדיונים על מתווה הגז בשנת 2015 והטענות כי ההסכם מוציא מתחת ידי המדינה את אוצרותיה הטבעיים.

תמליל ההקלטה:

יאיר: "אחי, אתה חייב לפרגן לי, אחי אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה אחי".

מימון: "מה?".

רומן: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

כאמור, הדברים נאמרו בבדיחות בעת הדיונים על מתווה הגז. למימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז. בין היתר, שר האוצר משה כחלון לא השתתף בהצבעה בשל חברותו האישית עם מימון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו הבן מיהר הערב להתנצל על הדברים שהוקלטו שלא בידיעתו ואמר: "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

"הדברים שאמרתי לאורי מימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגבי פרטיו", התייחס נתניהו לדבריו לפני שלוש שנים.

הבוקר, ביטל ראש הממשלה ברגע האחרון ישיבה רבת משתתפים לדיון ברפורמה במשק החשמל. לפי לשכת ראש הממשלה הפגישה נדחתה בשל "בעיות לו"ז", ואולם לפי מקור אחר הפגישה נדחתה כדי לאפשר לנתניהו לטפל בבעיה שהתעוררה סביב שידור הקלטת המתוכנן והניסיון למנוע את שידורה.