אאא

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, שנרצח בפיגוע הירי בשומרון אמש (שלישי) סמוך לחוות גלעד הודיעה כי המשפחה החליטה לקבור את הנרצח באדמת חוות גלעד.

"החלטנו יחד עם המשפחה לקבור את רזיאל, בעלי היקר והאהוב, ד' יקום דמו, בישוב חוות גלעד במקום בו פעל", אמרה האלמנה. "רזיאל ביקש שאם יקרה לו משהו הוא ייקבר בחוות גלעד, אנחנו מכבדים את בקשתו ואנחנו נקבור אותו בישוב שהוא כל כך אהב ופעל בו".

יעל הוסיפה ואמרה: "אני קוראת ומבקשת מכל עם ישראל להגיע ללוות את רזיאל היקר בחוות גלעד שבשומרון. זו בקשתי".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן קורא לממשלה לאפשר זאת ואמר: "אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון אפשרו למשפחה היקרה הזו לממש את רצונה ולקיים את צוואת הנרצח ולקבור את רזיאל היקר הי"ד בישוב שהוא ככ אהב ובו הוא חי ופעל.

"ביום כזה נוראי למשפחה לשומרון ולעם ישראל התשובה הנכונה לאותם מרצחים שפלים שרצו לרצוח יהודי ובעצם לגרש אותנו ע"י כך מאחיזתנו בארץ ישראל התשובה הנכונה היא להודיע היום על אישור תוכנית המתאר ועל הכרה מלאה בישוב חוות גלעד. להסיר את כל המגבלות הפוליטיות על הבניה. להודיע על מאות יחידות דיור בחוות גלעד, זו התשובה האמיתית והנכונה זה מה שיגדע את המוטיבציה של הטרור. הם רוצים לפגוע בנו ולגרש אותנו מהארץ שלנו עי טרור והפחדות ועם ישראל יגדל יפרח ויבנה בדיוק באותה מקום שהיה פיגוע".

הלווייתו של הרב רזיאל שבח הי"ד תתקיים בחוות גלעד בשעה 13:00.

 

חופרים את הקבר
חופרים את הקבר