אאא

הבוקר (ראשון) הסתיים סיכול והשמדה של מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל מתחת למעבר כרם שלום, זאת בהמשך לתקיפת חיל האוויר אמש בעזה, כך הותר לפרסום.

הפעולה בוצעה בהובלת פיקוד הדרום, במרחב המעבר, בשטח ישראל. מדובר במנהרת טרור המשויכת לארגון הטרור חמא"ס. המנהרה חצתה את גדר המערכת, עוברת תחת מעבר כרם שלום בסמוך לצינור הגז וממשיכה לשטח מצרים.

מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית, סיכון אזרחי ישראל וחבלה במאמצים ההומניטריים שמאפשרת ישראל למען אזרחי עזה.

לאור מציאת המנהרה, הודיע צה"ל כי סגירת מעבר הסחורות בכרם שלום הוא צעד ביטחוני מתחייב לביטחון השוהים באזור המעבר. בצה"ל מטילים את האחריות מסגירת המעבר על ארגון הטרור חמאס שבוחר פעם אחר פעם לפגוע ברווחתם של תושבי עזה על ידי המשך פעילות הטרור שלו.

המנהרה אותרה באמצעות יכולת משולבת טכנולוגית מודיעינית ומבצעית, ומאז נלמדה ונחקרה עד לנטרולה הבוקר.

בצה"ל טוענים כי סיכול מנהרת הטרור, שלישית בשטח ישראל בשבועות האחרונים, היא הוכחה נוספת ליכולות מבצעיות, מודיעיניות וטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך שפותחו בצה"ל. "איתור מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ הגנתי נרחב המובל על ידי כוחות צה"ל ופיקוד הדרום. אין לצה"ל כוונה להביא להתדרדרות המצב אך נמשיך לפעול כנגד כל הפרת ריבונות ישראלית. אנו ערוכים ומוכנים למגוון רחב של תרחישים", אמר הדובר.

"צה"ל ימשיך לפעול מעל ומתחת לקרקע, לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל ולשימור השקט היחסי באזור שהושג לאחר מבצע "צוק איתן", מסר דובר צה"ל.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן מסר: "הלילה ביצענו פעולה מקצועית ומדויקת. מדובר בהפרת ריבונות ישראלית בוטה. השמדת מערך המנהרות ההתקפיות היא רכיב חיוני במדיניות הפגיעה השיטתית ביכולות האסטרטגיות של חמאס. המסר להנהגת עזה ולתושביה ברור - השקיעו בקדושת החיים ולא במנהרות קבורה".