אאא

שעה נוספת של עיניים עצומות בבוקר אינה עניין של מה בכך, בטח בימות החורף הקרים, שכל רצוננו בהם הוא להתכרבל מתחת לפוך ולא לצאת מהמיטה לעולם.

לדברי מומחים, שינה היא עניין של איכות בדיוק כמו הכמות, ולפי המוטו הזה, פותח השעון הארומתרפי שמבטיח לשפר את איכות השינה בעזרת ריחות. 

ארומתרפיה היא שיטה עתיקה למדי שהפכה לפופולרית לאחרונה, ואומצה על ידי המטפלים באלה שמתמודדים עם קשיים להירדם בלילה ולקום בבוקר.

איך זה עובד? בין אם הן מונחות פיזית על העור או נספגות לגוף בשאיפה, תמציות מזוקקות מצמחים ארומטיים יכולות להשפיע על רגשות, התנהגויות ועל האופן שבו אדם מגיב ללחץ. 

"חוש הריח קשור ישירות לחלק של המוח השולט בכל הפעולות הלא מודעות שלנו" אומרת איימי גאלפר, ארומתרפיסטית ומרצה במכון ניו יורק לארומתרפיה. "כאשר אנו מריחים ריח, זה מעורר מעין איתות חשמלי המניע את המערכת הלימבית שלנו לייצר את הכימיקלים שמרכיבים את ההורמונים שלנו ומשפיעים על האופן שבו אנו מגיבים".

לאור זאת, Saje Natural Wellness, חברה קנדית שפיתוחיה מבוססים על צמחים וריחות, השיקה לאחרונה את ה-AromaTime Ultrasonic Diffuser Clock. 

מדובר בשעון המעוצב כריבוע לבן או שחור, בעל ציפוי מבריק ובתוכו שני מכלים בהם ממלאים שני ניחוחות שונים - העליון לבוקר והתחתון ללילה. הטכנולוגיה הקולית מפזרת את מולקולות השמן החיוניות לאוויר בזמן שאתם מתעוררים או מנסים להירדם. "אם אתם מפזרים את אותו הריח יום אחר יום, תלמדו, ובסופו של דבר תקשרו את הריח המסוים הזה עם התעוררות או שינה", אומרת גאלפר, שממליצה על רוזמרין, אשכולית ושמן מחטי אורן בשעות הבוקר המוקדמות, לבנדר כניחוח מרגיע וקמומיל לאנטי דלקתיות.

כאמור, השעון בנוי כקובייה לבנה או שחורה בעיצוב מינימליסטי, כשאת הספרות מציגות נורות לדים המופעלות לסירוגין. 

סובלים מנדודי שינה וחובבי עיצוב? זו המתנה המדויקת בשבילכם.