אאא

עיריית ירושלים משלימה את היערכותה למזג האוויר הסוער הצפוי בסוף השבוע על פי התחזית המעודכנת שבידי עיריית ירושלים צפוי מזג אויר סוער החל מיום חמישי (25.1.18) בערב ועד יום שישי ( 26.1.18 ) בצהריים, בדגש על משקעים רבים, רוחות וטמפרטורות נמוכות. וכן יתכן שלג קל שהסיכוי להיערמותו על הקרקע נמוך.

מטה החירום העירוני משלים את היערכותו למזג אויר סוער וממליץ לתושבים לשמור על בטיחות, להיערך למזג האוויר הסוער ולהישמע להנחיות שיופצו בתקשורת.

ראש-העיר, ניר ברקת הנחה את גורמי הקהילה והרווחה לפעול לטיפול בדרי רחוב, קשישים ונזקקים במטרה לספק להם ציוד חם ומקום לינה במידת הצורך.

גורמי התפעול ערוכים לטפל במפגעים ככל שיידרשו ויעמידו צוותי גיזום , צוותי אחזקה , צוותי מאור , טרקטורים עירוניים וכלים נוספים לטיפול במפגעים. המוקד העירוני 106 יתוגבר במטרה לתת מענה לפניות התושבים. מטה החירום העירוני יפעל במתכונת רציפה כדי לתת מענה לכל תרחיש אפשרי.

בעירייה מדגישים כי על אף הסיכוי הנמוך לשלג, נערכת העירייה לפינוי הצירים הראשיים ולסיוע לגורמי החירום וההצלה.

הנחיות לתושבים

התושבים ובעלי עסקים מתבקשים לשמור על הניקיון, להקפיד לא להשליך קרטונים ושקיות זבל מחוץ לפחי האשפה מחשש שיסתמו את פתחי הניקוז.

יש לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים ולפנות את הגזם באופן מוסדר, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום וערכות לחימום. חשוב לחזק אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות ובמרפסות .

ההמלצות

לבדוק תקינות מערכת החימום, בעיקר אלה המחייבות אוורור, כמו גם תקינות חיבורי החשמל והגז כדי למנוע קצרים/התקלחות/דליפת גז. בנוסף, יש לוודא איטום גגות ופתחים (חלונות ותריסים), לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות. כמו כן, יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון עציצים/אדניות, ריהוט ושלטים. להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים.