אאא

המהגרים יגיעו לבני ברק: החל מהבוקר (שלישי) תחדל לשכת רשות האוכלוסין וההגירה ברחוב אברבנאל בתל אביב לקבל בקשות מקלט חדשות והטיפול בנושא יועבר ליחידת הרשות בבני ברק שקיימת כבר כמה שנים, שם נבנו בימים האחרונים אוהלי ענק נגד תנאי מזג האוויר שבהם יוכלו להמתין מגישי הבקשות. ההחלטה בנוגע לצעד התקבלה בתום דיונים שהתקיימו בהנהלת הרשות, בראשות המנכ"ל פרופ' שלמה מור יוסף. 

במתחם גדול יחסית שהוכן עבור המגיעים, הכולל אוהל המתנה מסודר וגדול, שיכול להכיל בתוכו קהל גדול, זאת בשונה מהמתקן התל אביבי שבו נאלצו מבקשי המקלט להמתין שעות ארוכות ברחוב ופעמים רבות אף משעות הלילה - דבר שגרר תלונות רבות על רעש, לכלוך וחסימת מדרכות מצד תושבי השכונה במשך השנים. עם זאת, לסניף ברחוב אברבנאל בתל אביב יזומנו מבקשי מקלט כדי לעבור ראיונות עומק - הליך שיתבצע בהזמנה מראש בלבד.

התירוץ הרשמי למעבר הוא התורים הארוכים אך אין ספק כי לצד זאת ישנה סיבה נוספת. הצעד מגיע ימים ספורים אחרי שדלת הכניסה ללשכה בת"א הושחתה ובמקום הושלכו "ראשים כרותים ודם" שיצרו מתנגדים לתוכנית גירוש מבקשי המקלט אל מדינה באפריקה.

הפעילים הגיעו למקום לבושים צעיפים וקפוצ'ונים על ראשיהם כדי להקשות על המשטרה לזהות אותם, והחזיקו תיקים ושקיות שבהם ככל הנראה הסתירו את תרסיסי הצבע, ראשי הבובות והפתקים שעליהם נכתב "הדם שלהם על הידיים שלכם" ו"זה רק ההתחלה".

כמה מהם השגיחו שלא יזוהו ושניים אחרים הם שהתיזו את ה"דם" על דלת הכניסה למשרדים. לאחר דקות ספורות נראו חברי הקבוצה עוזבים את המקום. חוקרי תחנת יפתח במשטרה פתחו בחקירה. "אנו רואים בחומרה רבה פגיעה במשרדי ממשלה וסמלי שלטון ותינתן עדיפות לחקירה זו", אמרו במשטרה.

גם רשות האוכלוסין וההגירה התייחסה לאירוע בחומרה וציינה כי "מדובר במעשה שפל כלפי עובדי ממשלה שעושים עבודתם, מעשה שאין לו כל קשר למאבק לגיטימי או למחאה מקובלת. מעשה של טירוף שקורא לאלימות בנוסח העולם התחתון ואין בכוונתנו לעבור עליו לסדר היום. נחצה קו אדום וכאן הוא ייעצר. הוגשה תלונה במשטרה והפחדנים ייתפסו". אתמול כאות מחאה לא התקיימה קבלת קהל ביחידת הפליטים במקום.