אאא

נוסעים ישראלים שהיו בדרכם על טיסה של חברת התעופה הירדנית רויאל ג'ורדניאן לנתב"ג, שמו לב כי על המפה המוצגת לנוסעים במהלך הטיסה ישראל לא נמצאת, כך דווח באתר 'ישראל היום'.

לטענת הנוסעים, מסלול הטיסה נפרש לעיניהם במסכים האישיים, אך בעוד שיעדים שאינם נמצאים במסלול הטיסה כמו דמשק וקהיר הוצגו במפה, ישראל כלל לא הוצגה, ואף לא אחת מעריה חרף לעובדה כי מפת ישראל נראית בשלמותה.

הנוסעים מספרים כי השימוש בחברת התעופה הירדנית הפך בשנים האחרונות לתחליף זול עבור רבים הטסים למדינות מזרח וצפון אמריקה, וכי ישראלים רבים טסים דרך ירדן ולאחר עצירה ביניים קצרה עולים על טיסה שמביאה אותם אל היעד הסופי אליו רצו להגיע.

אחד הנוסעים סיפר כי העובדה שחברת התעופה החליטה למחוק את ישראל מהמפה תוך כדי טיסה אליה, ושימוש במתקני התעופה שלה עוררה בו זעם רב.

ומה היה לחברה לומר? אחראי פניות הציבור בחברת רויאל ג'ורדניאן, נועם משולם, הגיב לדברים ואמר: "הערים מוצגות באופן רנדומלי והדברים לא נעשו בכוונת תחילה. מדובר במערכת אוטומטית וכשאני טסתי עם החברה לאחרונה אני יכול להגיד שראיתי ערים כמו ערד, באר שבע וכפר סבא. זה תלוי במסלול הטיסה".