אאא

ההאקר מאשקלון ניסה היום (ב') בסביבות השעה 12:30 להימלט בכניסה לבית המעצר בירושלים, לאחר שנכח בדיון בבית המשפט העליון.  לאחר הדיון נלקח ההאקר, ביחד עם ארבעה עצורים נוספים, לבית המעצר במגרש הרוסים. שם הוא היה אמור להמתין עד להעברתו לבית מעצר ניצן ברמלה שבו הוא כלוא.

על פי הדיווח ב-ynet, הרכב עצר בכניסה לבית המעצר בירושלים, שם מבוצעות עבודות שיפוצים ברחוב הצר. ככל הנראה ההאקר הצליח באותה עת לפתוח את אחד האזיקים באחד מרגליו באמצעות פלסטיק מאולתר. כאשר ירד מהרכב הוא דחף את אחד מסוהרי נחשון שנחבל כתוצאה מכך - והחל לברוח בריצה. שני לוחמי נחשון של שירות בתי הסוהר דלקו אחריו והשתלטו עליו לאחר כמה עשרות מטרים.

כזכור, באפריל 2017 הוגשו הצעיר בן ה-18 כתבי אישום בארה"ב ובישראל הואשם בעוון סחיטה באיומים - לאחר ששיגר איומי שווא על פצצות במטוסים ועל פיגועים שכביכול מתוכננים במוסדות יהודיים בארה"ב. בכתב האישום שהוגש בית משפט השלום בתל אביב, צוין כי איים על כ-2,000 מוסדות. שמו עדיין נאסר לפרסום כיוון שביצע חלק מהפעולות כשהיה קטין.

בין השאר שיגר ההאקר איומים לנמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים, תחנות משטרה וכן כלפי כמה אנשים. עבירות נוספות שמייחסים לו: פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון שביצע במשך כשנתיים. באישומים נוספים מיוחסות לו עבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר, תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע, פרסום והחזקת חומרי תועבה.

כך למשל, מתואר בכתב אישום נגדו איום ששיגר על פצצה במטוס אל-על שהיה בדרכו לישראל. כתוצאה מכך הוקפצו מטוסי קרב צרפתים ושווייצרים כדי ללוות ולפקח על המטוס, כך שאם תהיינה אינדיקציות לריסוק המטוס מעל אדמת שוויץ, הוא ייורט מבעוד מועד. במקרה אחר איים הנאשם על שדה תעופה בקנדה, וכתוצאה מאיומיו הוסט מטוס נוסעים לשדה תעופה אחר, והנוסעים הוצאו מהמטוס במהרה בהליך של פינוי חירום באמצעות מגלשות. כך נפצעו שישה נוסעים.

במקרה אחר איים על מטוס ששימש את קבוצת הבוסטון סלטיקס מה-NBA, כשהייתה בדרכה למשחק, דבר שהוביל לעריכת סריקות במטוס. ההאקר אף התקשר ואיים על משטרת ניו ג'רזי שהוא חמוש ומחזיק שלושה ילדים כבני ערובה ובכוונתו לירות בראשם ובשוטרים שיגיעו למקום.

אביו של ההאקר סיפר בבית המשפט על מצבו הבריאותי המורכב של בנו ועל מחלות שתקפו אותו בעבר שלפי טענתו פגעו בכושר השיפוט שלו, וטען כי אינו כשיר לעמוד לדין: "אין כאן מניע של שנאה או בצע כסף. המדינה תגיד - מניעים של פושע, אבל זה שקר אחד גדול. הוא נער מסכן, לא פושע. צריך להבין את הבעיה המיוחדת שלו".

בארה"ב הוא נאשם ב-28 סעיפים של ביצוע שיחות איומים והעברת מידע כוזב למשטרה. בכתב האישום שהוגש לבית המשפט הפדרלי באורלנדו, נכתב כי הצעיר ביצע 245 שיחות מאיימות, רובן למרכזים קהילתיים ולבתי ספר יהודיים בפלורידה, בחודשים ינואר עד מרס, ובין היתר השאיר עשרות הודעות המתארות בצורה גרפית מוות של ילדים. הוא הקליט את כל השיחות בעצמו ושמר אותן בקבצים מסודרים בביתו, יחד עם כתבות חדשותיות המתארות את תגובות המשטרה לאיומים.