אאא

יותר משש שנים לאחר הרצח המחריד של נח ונורית מעוז על ידי בנם דניאל, הורשע שוב דניאל מעוז - הפעם בעבירה של בידוי ראיות. מעוז הודה היום (שני) בפני בית המשפט השלום בירושלים כי ניסה להשפיע על ההליך המשפטי בעניינו ולהביא לזיכויו באמצעות שליחת מכתב שבו טען "עד ראייה" כי אחיו התאום, ניר, הוא זה שרצח את ההורים.

במהלך דיון הוכחות הפתיע מעוז את הנוכחים והודה במעשים, שלוש שנים לאחר הגשת כתב האישום נגדו. במהלך הדיון טען סנגורו של מעוז, עו"ד עופר אשכנזי המייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, כי הוא מתנגד להגשת תצהיר נפגע עבירה של ניר מעוז בשלב הטיעונים לעונש: "ניר מעוז בתיק זה הוא לא עד, הוא לא מתלונן, הוא לא נפגע של עבירת מין או אלימות. נכון שהמכתב הזה באיזה אופן מכוון אליו, אבל לא לא הופך אותו לנפגע עבירה".

עו"ד אשכנזי ועו"ד מיכל רובינשטיין הסבירו: "לנפגע עבירה יש הגדרה ברורה בחוק. טענו שהוא לא נכנס להגדרה הזאת וגם הפרקליטות לא הצליחה לטעמנו להראות שהוא נכנס להגדרה של נפגע עבירה. הודעתו של דניאל מעוז בעצם מגלמת בתוכה את החרטה ואני מניח שבטיעונים לעונש הוא יגיד את דברו לבית המשפט בהקשר הזה".

בימים אלו מתנהלת בבית המשפט תביעת דיבה שהגיש ניר מעוז נגד הסנגור הקודם של אחיו, עו"ד דוד ברהום, שהאשים אותו בתקשורת ברצח הוריהם מה שהתברר למפרע כשקר גמור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האח שהושמץ ללא עוול בכפו, ניר מעוז
האח שהושמץ ללא עוול בכפו, ניר מעוז (פלאש 90)
הגדלה

כתב האישום נגד מעוז ושותפו רוני בן ארבון, בשל בידוי ראיות הוגש ב-2014. השניים הכירו בעת ששהו במעצר. מעוז שיקר לבן ארבון וסיפר לו שיש עד ראייה היכול להעיד לטובתו, אך מפחד לעשות זאת. מעוז שכנע את בן ארבון לזייף מכתב מאותו עד, המספר שראה את אחיו של דניאל, ניר מעוז, בבית ההורים בליל הרצח. לאחר שבן ארבון השתחרר ממעצר הם הוציאו את התוכנית לפועל, כשמעוז ניסח את המכתב וארבון שלח אותו. הוא טישטש את מעשיו על ידי שימוש בכפפות ניילון ושריפת המכתב והמדפסת.

עו"ד אפרת פילזר-ביגמן מפרקליטות מחוז ירושלים, אמרה כי "דניאל מעוז הורשע שניסח ושלח בעזרת אדם אחר לבית המשפט, לתביעה ולסנגורו מכתב שעליו חתום בכזב עד ראייה לרצח, שטוען כי אחיו הוא זה שרצח את ההורים. היום הודה דניאל מעוז כי מעבר לפשעו הוא ניסה למלט עצמו מן הדין, תוך שלא בחל באמצעים וניסה בנוסף לכך גם להפליל את אחיו במעשה הרצח הנפשע".

כזכור, מעוז רצח את הוריו בדקירות סכין בביתם בשכונת רמות בירושלים, באוגוסט 2011. חשד היה כי ביצע את הרצח כדי לזכות בכספי הירושה של הוריו, במטרה לכסות חובות גדולים שצבר עקב התמכרותו להימורים.‫ בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו שני מאסרי עולם מצטברים וחמש שנות מאסר נוספות בגין השמדת ראיות. לאחר שהגיע לבית המשפט סיגל לעצמו מעוז תחפושת של חרדי עם זקן ארוך, כיפה שחורה ופאות, אך לאחר מכן כשהבין שהיא אינה מסייעת לו בבית המשפט הסיר אותה.