אאא

יו"ר ועדת הכנסת מיקי זוהר משווה היום (שני) בין הסיקור התקשורתי של חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין רצח ראש הממשלה יצחק רבין.

בריאיון לרדיו חיפה, השיב הח"כ מהליכוד לשאלה האם במפלגתו מתחילים לספור לאחור את הימים של נתניהו כראש הממשלה, ואמר: "לא. אנחנו לא נמצאים בנקודה הזאת. אנחנו בנקודה שבה אנחנו רואים מצב שבו יש רצח פוליטי של ראש ממשלה, שכלול כמובן ברדיפה פוליטית. בעיני, מה שעושים לראש הממשלה זה רצח פוליטי".

לדבריו, "מה שהיה בשנת 1995 (רצח רבין) לא פחות חמור מהיום. מה שעושים לנתניהו - למעט נטילת חייו - לו ולמשפחתו, זה רצח תרתי משמע. כן, אני משווה את רצח רבין למה שעושים לראש הממשלה. אני משווה בין הדברים. כי מה שעושים לראש הממשלה, עושים לו הכול למעט ליטול את חייו. זה מה שעושים כדי להראות - הנה הצלחנו להדיח את ראש הממשלה מתפקידו לא בדרך דמוקרטית".

זוהר המשיך והסביר: "הרי מה עשו עם רבין, בא רוצח מתועב, והוציא את ראש הממשלה מתפקידו באמצעות לקיחת חייו. בצורה לא דמוקרטית, בצורה בזויה, שעליה הוא נאסר לכל חייו. זה מה שעושים לראש הממשלה בנימין נתניהו, למעט נטילת חייו. עושים הכול כדי להוציא אותו מתפקידו, בלי לבחול בשום אמצעים, ולכן זה לא פחות חמור בעיניי".

 נתניהו מקריא טוקבקים חיוביים על עצמו ומודה למי שכתב אותם, אתמול (צילום: מתוך הפייסבוק של ראש הממשלה)

"יש לי תיאוריית קונסיפרציה שקובעת שסגלוביץ', בוגר יחידת 433, הוא חבר של החוקרים", המשיך יו"ר ועדת הכנסת לטוות את חוטי העלילה. "סגלוביץ' מן הסתם גם עבד איתם, והיה מפקד של חלק מהם, יחד עם יאיר לפיד, רוקמים איזושהי קנוניה יחד להוציא את ראש הממשלה מתפקידו לא בדרך דמוקרטית. ראינו שיאיר לפיד היה נחקר מרכזי. מדוע לא נפתחת חקירה נגד יאיר לפיד בכל מה שקשור לארנון מילצ'ן ולסיפור הזה שעכשיו מנסים לקשור את ראש הממשלה? כי אנחנו יודעים שיאיר לפיד היה מועסק על ידי מילצ'ן, הבת של מילצ'ן, שזה בעצם מילצ'ן, תרמה לו הרבה מאוד כסף למפלגה".

לגבי אופציה עתידית בה נתניהו ייצא לנבצרות זמנית מתפקידו כראש הממשלה, על רקע החקירות נגדו, אמר זוהר: "אני לא מעוניין לומר את זה, כי אני לא חושב שהוא צריך לעשות את זה. המשטרה עושה עבודה נפלאה במדינת ישראל בכל מה שקשור לאכיפת חוק, טיפול בפשיעה, בשמירה על הסדר הציבורי. אין מחלוקת על כך".

ח''כ מיקי זוהר (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
ח"כ מיקי זוהר (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
הגדלה

במפלגת העבודה, בראשה עמד יצחק רבין עד להירצחו בידי יגאל עמיר, הגיבו קשה להשוואתו של זוהר: "מדובר באובדן ערכים מוחלט", נמסר בהודעת התנועה. "לא נשכח ולא נסלח לכל אלה שעמדו על המרפסת, שלקחו חלק בתהלוכת ארון הקבורה והובילו את מסע ההסתה הפרוע ומשולח הרסן שתדלק את רוצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין ז"ל".

"מיקי זוהר מבייש את הליכוד, מבייש את הכנסת ומבייש את המדינה. אם עוד נשאר בתנועת הליכוד משהו מערכי הממלכתיות עליהם להתנער מדבריו ולגנותם מיד ובפה מלא, הדגישו ב'עבודה'.